Podsumowanie sezonu przełajowego – Marceli Bogusławski

HomeSportKomentarze

Podsumowanie sezonu przełajowego – Marceli Bogusławski

Sezon przełajowy 2015/2016 w moim wykonaniu uważam za bardzo udany. Przełaje są dla mnie przede wszystkim przygotowaniem do sezonu MTB. Był to mój debiut w nowej kategorii U23.

Wystartowałem w kilkunastu wyścigach, w których zdobywałem czołowe miejsca. Udało mi się wygrać generalkę Pucharu Polski w elicie, ale moim priorytetem było zdobycie koszulki mistrzowskiej. Wszystko poszło po mojej myśli, cel został osiągnięty, zostałem Mistrzem Polski w U23. Jednak największym moim sukcesem, w który nie mogłem uwierzyć było zdobycie vice-mistrzostwa w elicie.


marceli bogusławski sławno 2015 3


Brałem również udział w dwóch zagranicznych wyścigach, ale jednak to za mało, aby rywalizować z zawodnikami światowej klasy. Było to widoczne podczas moich startów w tak prestiżowych wyścigach, jak Mistrzostwa Europy i Świata, gdzie brakuje mi jeszcze doświadczenia i obycia, aby ścigać się z najlepszymi. Myślę, że ciężką pracą, cierpliwością osiągnę kiedyś swój wymarzony cel, aby być w światowej czołówce.

Bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc mojej rodzinie, trenerowi Bogdanowi Czarnocie, Bartkowi Gierczakowi i takim firmom jak Stevens, Jagu Polska, Helman Sport, Syntom, Dmtex, Accent2ride, Absolute Bike Trek Partner Store i oczywiście wspaniałym kibicom. Bez Was ciężko byłoby osiągnąć zamierzone cele!

Co do mojej przyszłości planuję starty w MTB, szosie i chciałbym, aby poszło mi równie dobrze jak w przełaju. Na tą chwilę jestem w trakcie poszukiwania klubu, który mógłby mi zapewnić sportowy rozwój.

COMMENTS

DISQUS: 0