Nowy Sącz jeszcze bardziej rowerowy [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Nowy Sącz jeszcze bardziej rowerowy [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Największy w mieście sklep i serwis rowerowy pojawi się na mapie Nowego Sącza. Otwarcie dwunastego sklepu sieci Bike Atelier nastąpi 6 lutego.

W nowym miejscu, liczącym 230 metrów kwadratowych, znajdzie się w sprzedaży  200 rowerów i ponad 3000 sztuk części i akcesoriów rowerowych. Pod względem powierzchni, zarówno sklep, jak i serwis nie będzie miał na rynku sądeckim sobie równych. Salon usytuowany zostanie przy ul. Lwowskiej 103, przez którą przejeżdżał peleton zeszłorocznego Tour de Pologne. To właśnie na etapie kończącym się w Nowym Sączu, najlepsi byli Polacy. Po zwycięstwo sięgnął Maciej Bodnar, a pozycję lidera wyścigu objął Kamil Zieliński.

Zainteresowanie jazdą na rowerze w Nowym Sączu jest duże i wciąż rośnie – mówi Michał Woźniak, menedżer sklepu Bike Atelier w Nowym Sączu. – Mamy zorganizowane grupy kolarzy szosowych, górskich oraz środowisko skupione wokół BMX. Władze miasta dostrzegły potencjał związany z ogólnie pojętą rekreacją rowerową i z tego powodu w zeszłym roku mieliśmy w naszej miejscowości metę i start etapu Tour de Pologne. Otwarto również największy w Polsce asfaltowy tor PumpTrack, a przy nowo budowanych ulicach systematycznie powstają ścieżki rowerowe.

Rower za blisko 20 tysięcy

Wszyscy pracownicy sklepu Bike Atelier to pasjonaci, czynnie jeżdżący na rowerach różnych typów – MTB, szosa, miejskie, BMX. Dzięki temu klienci, niezależnie od preferowanego rodzaju roweru i poziomu zaawansowania, będą mogli liczyć na poradę i dobór produktu dopasowanego do ich potrzeb. Zarówno amator, jak i osoba, która ściga się wyczynowo, będzie mogła porozmawiać o sprzęcie, na poziomie odpowiednim do swojej wiedzy rowerowej. Będzie zatem możliwość zakupu podstawowego sprzętu do jazdy oraz rowerów z najwyższej półki, np. modelu Merida Big.Seven Team, którego cena katalogowa to blisko 20 tys. złotych. Jeździ na nim zawodowa grupa kolarska MTB, Multivan Merida Biking Team. Jej barwy reprezentuje najbardziej utytułowana zawodniczka w historii kolarstwa górskiego, Gunn-Rita Dahle Flesjaa.

– Bardzo zależy nam na stworzeniu w naszej miejscowości miejsca, w którym będą mogli się spotkać przedstawiciele wszystkich odmian sportu rowerowego. Poprzez wspólne treningi, pokazy zdjęć lub filmów, a także oglądania transmisji „na żywo” z zawodów kolarskich, chcemy budować rowerową społeczność. Na pewno warunki do tego są dobre, bo miłośników „dwóch kółek” nie brakuje. Widzieliśmy to chociażby po liczbie wiadomości, które otrzymywaliśmy, z zapytaniami o datę otwarcia sklepu – wyjaśnia Michał Woźniak. – Chcemy też aktywnie uczestniczyć w popularyzacji jazdy na rowerze, poprzez organizację wyścigów, jazdy testowe, uczestnictwo w imprezach organizowanych na torze PumpTrack i Miasteczku Rowerowym – podsumowuje.

Sklep będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 10 do 18, a w soboty od 9 do 14. W dniu otwarcia, każda osoba, która dokona zakupu otrzyma dodatkowy gratis w postaci bidonu lub lampki rowerowej.

12 sklep w sieci

Sklep w Nowym Sączu będzie już dwunastym należącym do szybko rozwijającej się sieci specjalistycznych sklepów rowerowych, Bike Atelier. Pozostałe punkty rozsiane są po całej Polsce – na Śląsku i Zagłębiu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, czy też Lubinie.

– Bardo cieszymy się z faktu, że to właśnie Nowy Sącz dołączy do naszej rowerowej rodziny. Wiemy, że jazda na rowerze cieszy się tu dużą popularnością i że ta forma aktywności mocno się w tym mieście rozwija – wyjaśnia Aleksander Zając manager sieci Bike Atelier. – My również staramy się iść, czy też wręcz jechać, do przodu. Pod koniec stycznia otworzyliśmy sklep w Częstochowie, teraz czekamy na otwarcie w Nowym Sączu i planujemy dalszą ekspansję – podsumowuje.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0