Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim ponownie w Jeleniej Górze [PR]

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim ponownie w Jeleniej Górze [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W nadchodzącym sezonie 2016 mistrzostwa Polski studentów odbędą się w dniach 27-29 maja w jeleniogórskim Parku Paulinum. Tradycyjnie już imprezie towarzyszyć będzie wyścig dodatkowy.

Klub Uczelniany AZS Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze już po raz dziewiąty zorganizuje Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim. Odbędą się one na trasie w Parku Paulinum, na której w 2014 roku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Świata. Impreza nazywana potocznie AMPami jest jedną z największych rozgrywanych w Polsce w olimpijskiej formule kolarstwa górskiego czyli cross-country. Zgromadzi na starcie blisko 300 zawodników z ponad 40 uczelni wyższych z całego kraju (jedynie kategorie u-23 i elita). Wśród nich znajdą się czołowi zawodnicy i zawodniczki, ścigający się w Pucharach Świata i innych wyścigach z kalendarza UCI. Wzorem minionych lat organizatorzy tegorocznych mistrzostw, mając na względzie niezwykłą popularność trasy w Parku Paulinum, przeprowadzą wyścig dodatkowo dla wszystkich chętnych (z kategorii junior, u-23 oraz elita). Prawo startu będą mieli wszyscy zawodnicy, bez względu na przynależność klubową a wyścig wpisany będzie do kalendarza DZKol. Kto zostanie akademickim mistrzem Polski przekonamy się za cztery miesiące. Tytułów bronić będą Aleksandra Podgórska i Piotr Kurczab w klasyfikacji indywidualnej zaś drużynowo Uniwersytet Warszawski wśród kobiet i Politechnika Śląska w Gliwicach wśród panów.

Harmonogram:

Piątek 27 maja

  • weryfikacja zawodników
  • odprawa techniczna (Hotel Mercure)

Sobota 28 maja

  • wyścig indywidualny na czas kobiet
  • wyścig indywidualny na czas mężczyzn
  • wyścig dodatkowy

Niedziela 29 maja

  • wyścig główny kobiet
  • wyścig główny mężczyzn
  • dekoracja zwycięzców i zamknięcie mistrzostw

Wideo podsumowanie z AMP 2015:Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0