KKS RAFAKO MTB TEAM podsumowali sezon [PR]

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Rok rekordowy pod względem liczby startów i zdobytych medali – członkowie klubu RAFAKO MTB TEAM podsumowali trzeci sezon startów. Chwila oddechu nie trwała długo, gdyż już jesienią rozpoczęli treningi do kolejnego sezonu, który z pewnością do łatwych należeć nie będzie.

Rok 2015 członkom klubu RAFAKO MTB TEAM upłynął na ciężkiej pracy, która zaowocowała znaczącymi sukcesami. Był trzecim z rzędu sezonem startów rafakowskiej grupy kolarzy górskich. Startowali oni we wszystkich edycjach Bike Maratonu na dystansach Mega i Mini. Zdobyli tam 5 miejsce w klasyfikacji muszkieterów, dwie zawodniczki i trzech zawodników uplasowało się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

W Krakowie, w ramach cyklu Skandia Maraton Lang Team 2015, wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski Energetyków w MTB. Na królewskim dystansie Grand Fondo w kategorii M3 złoto zdobył Łukasz Woźniakowski. Na dystansie Medio srebro wywalczyli Łukasz Kocurek kat. M3 oraz Piotr Kędzior kat. M4 i na dystansie Mini złoto w kat. M4 zapewnił sobie Grzegorz Ginalski.

KKS MTB TEAM podsumowali sezon. 2

Z kolei podczas zawodów Cyklokarpaty w Kluszkowcach lider grupy, Łukasz Chalastra zdobył pierwsze miejsce Open na dystansie Giga.

Największym sukcesem rafakowców był jednak występ w Beskidy MTB Trophy, gdzie wygrali klasyfikację drużynową na dystansie Mega. Nagrody indywidualne zdobyli: Łukasz Chalastra wygrał klasyfikacje Open, Łukasz Woźniakowski wygrał klasyfikację M3, a Łukasz Kocurek zajął 22 miejsce w klasyfikacji M3.

Przygotowania do zmagań w 2016 roku już się rozpoczęły. Zawodnicy kolejny raz korzystają ze wsparcia i doświadczenia trenera Bogdana Czarnoty.

Ich kalendarz startów powoli się zapełnia. Podobnie jak w poprzednim sezonie wystartują w cyklu Bike Maraton, gdzie powalczą o klasyfikację drużynową muszkieterów i wysokie lokaty indywidualne. Wezmą również udział w etapówkach: Bike Adventure, Beskidy MTB Trophy czy Sudety Challange. Oczywiście będą bronić Mistrza Energetyków.

– Ogromne podziękowania należą się naszemu sponsorowi tytularnemu firmie RAFAKO S.A., dzięki której nasze treningi i starty są możliwe – mówi Łukasz Chalastra, lider KKS RAFAKO MTB TEAM.

KKS MTB TEAM podsumowali sezon. 1

Warto przypomnieć, że RAFAKO MTB TEAM, to 17-osobowa drużyna w której składzie większość stanowią pracownicy RAFAKO S.A. Jej trzon to 4 osoby, które tak o sobie mowią:

Łukasz Chalastra – na rowerze ścigam się od 4 lat. Ostatnie dwa lata to duży krok do przodu. Udało mi się nawiązać kontakt z maratonową czołówką kraju, a dobre warunki w klubie pozwalają mi na dalszy rozwój. Po zeszłorocznym dobrym występie na Beskidy Trophy w tym roku przygotowuję się do startu w długim wydaniu tego wyścigu. Ponadto planuję dalsze starty na dystansach Mega i Giga w maratonach.

Łukasz Kocurek – przygodę z kolarstwem górskim zacząłem w 2014 roku i właściwie rok 2015 był moim pierwszym pełnym sezonem. Kolarstwo traktuję jako odskocznię od życia codziennego, jednak już wiem, że co najmniej na najbliższe kilka lat zagości w moim grafiku zajęć. Dopiero się rozkręcam i wiem, że prawdziwy progres dopiero przede mną.

Paweł Pięta – przygodę z rowerem zacząłem 17 lat temu, były to głównie wyścigi szosowe, natomiast parę lat później spróbowałem swoich sił w kolarstwie górskim. Dało mi ono możliwość poznania większej ilości sympatycznych ludzi i spędzenia coraz więcej czasu z nimi. Obecnie intensywnie przygotowuję się do sezonu 2016, podczas którego będę startował na dystansach Giga.

Łukasz Woźniakowski – Ostatnie trzy lata w klubie RAFAKO MTB TEAM zaliczam do bardzo udanych. Dobra atmosfera i wsparcie trenerskie to czynniki, które powodują, że z przyjemnością spędza się czas na wspólnych zgrupowaniach i startach. Z początkiem stycznia zaczynam przygotowania do sezonu, w którym zamierzam głównie startować na dystansie GIGA. Spróbuję również swoich sił w etapówce Sudety Challange.

AUTOR TEKSTU I ZDJĘĆ: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA

* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.