Wyniki – 29-30 grudnia 2015 – 1-3 stycznia 2016

HomeSportWyniki

Wyniki – 29-30 grudnia 2015 – 1-3 stycznia 2016

Wyniki – 29 – 30 listopada 2014
Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Niels Albert CX / bpost bank trofee – Belgia
Rusza bpost bank trofee
Kalendarzowy updejt – prawdziwy kolarz nie świętuje
Kalendarzowy updejt – ostatnie podrygi

Świąteczno noworoczny wpis z wynikami z rozegranych w ostatnich dniach zawodach. W Belgii to kolejne eliminacjie bpost bank trofee, gdzie każdy wyścig przyniósł kompletnie różne roztrzygnięcia. Raz Tom Meeusen, raz Wout van Aert.  Z kolei w Soudal Classic triumfował Toon Aerts.

Z kolei w Polsce rozegrano trzy wyścigi – dwa (Klasa A oraz Puchar Polski) w Częstochowie, jeszcze w 2015 oraz pierwszy wyścig 2016 – można rzec noworoczne ściganie – CX Katowice, zaliczany do Pucharu Polski. Rozstrzygnięcie są ciekawe, bo o ile wśród kobiet nie ma cały czas mocnych na Olgę Wasiuk, to wśród mężczyzn zarówno w elicie, jak i w U23 sporo się dzieje. Marek Konwa wydaje się faworytem, ale w Częstochowie wygrał z Kacprem Szczepaniakiem o błysk szprychy, a w Katowicach o ten sam błysk przegrał ze swoim bratem Piotrem Konwą. Do tego dochodzi wysoka forma takich zawodników jak Marceli Bogusławski, Bartosz Mikler, Bartosz Pilis czy Patryk Stosz, który sprawdzał w Częstochowie nogę przed MP w Lublinie.

Jak zawsze wysoka, ale nie porównywalna z zawodnikami ścigającymi się lokalnie jest forma Mariusza Gila, który od początku sezonu ściga się praktycznie tylko za granicą. Nie inaczej było w ostatnich dniach, gdzie ścigał się w Luksemburgu (miejsce 9) oraz w Szwajcarii (miejsce 17).

Smaku całości dodaje fakt, że wyścig mężczyzn będzie łączony – kategorie elita oraz U23 wystartują razem.

Wśród juniorów faworytami są Stanisław Nowak oraz Patrycja Świerczyńska.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym już 10 stycznia w Lublinie, a trzy tygodnie później Mistrzostwa Świata w belgijskim Zolder.


ŚWIAT

bpost bank trofee – Azencross – Loenhout, Belgia

  1. Tom Meeusen – Telenet Fidea Cycling Team
  2. Tim Merlier – Vastgoedservice – Golden Palace Cyclin Team
  3. Wout van Aert – Vastgoedservice – Golden Palace Cyclin Team
  4. Laurens Sweeck – Era Murprotec
  5. Radomir Simunek – Era Murprotec

  1. Sanne Cant – Enertherm BKCP
  2. Pavla Havlikova – VZW Young Telenet Fidea Cycling Team
  3. Ellen van Loy – VZW Young Telenet Fidea Cycling Team

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/cyclephotos/posts/10153766307070535/” width=””/]


bpost bank trofee – KwadroO GP Sven Nys – Baal, Belgia

  1. Wout van Aert –  Vastgoedservice – Golden Palace Cyclin Team
  2. Sven Nys – Crelan AA Drink Team
  3. Toon Aerts – Telenet Fidea Cycling Team
  4. Michael Vanthourenhout – Sunweb – Napoleon Games Cycling Team
  5. KlaasVantornout – Sunweb – Napoleon Games Cycling Team

  1. Sanne Cant – Enertherm – BKCP
  2. Ellen van Loy – VZW Young Telenet Fidea Cycling Team
  3. Helen Wyman – Kona Factory Team

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/cyclephotos/posts/10153776302455535/” width=””/]


Grand Prix Hotel Threeland – Petange, Luxemburg

  1. Marcel Meisen
  2. Francis Mourey
  3. Tomas Paprstka
  • Mariusz Gil (Project Cross) – miejsce 9.

  1. Thalita de Jong
  2. Christine Majerus
  3. Karen Verhestraeten

Kingsport Cyclocross Cup – Stany Zjednoczone

  1. Jeremy Powers
  2. Kerry Werner
  3. Jeremy Durrin
  4. Travis Livermon
  5. Ben Frederick

  1. Amanda Miller
  2. Ellen Noble
  3. Jena Greaser

EKZ CrossTour – Meilen, Szwajcaria

  1. Francis Mourey – Fortuneo Vital Concept
  2. Sascha Weber – Champions Systems
  3. Lars Forster – BMC MTB Racing Team
  • Mariusz Gil (Project Cross) – miejsce 17.

  1. Eva Lechner – Luna Chix Pro Team
  2. Pavla Havlikova – MRM Avalon Pro Cycling
  3. Nadja Heigl – Focus CX Team SU Bikestore.cc

SOUDAL Classics – Leuven, Belgia

  1. Toon Aerts – Telenet Fidea Cycling Team
  2. Tom Meeusen – Telenet Fidea Cycling Team
  3. Vincent Baestaens – BKCP Corendon
  4. Juline Taramarcaz – Era Murprotec
  5. Eli Iserbyt – VZW Young Telenet Fidea Cycling Team

  1. Sophie de Boer – Kalas NNOF Cycling Team
  2. Sanne Cant – Enertherm – BKCP
  3. Ellen van Loy – VZW Young Telenet Fidea Cycling Team

POLSKA


M open


  1. Kacper Szczepaniak – Szczepaniak Bike
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin (U23)
  3. Bartosz Pilis – Mayday Team Mexller
  4. Patryk Stosz – CCC Sprandi Polkowice (U23)
  5. Stanisław Nowak – LKS Iskra Głogoczów (Junior)

Junior


  1. Stanisław Nowak – LKS Iskra Głogoczów
  2. Wojciech Ceniuch – Grupa Kolarska Piast Szczecin
  3. Michał Stefanek – Unipol Częstochowa

K open


  1. Olga Wasiuk – MGLKS Błękitni Paula Trans
  2. Katerina Mudikova – CK Feso Petrvald (U23)
  3. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  4. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  5. Martyna Klekot – Unipol Częstochowa

Juniorka


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Patrycja Kowalczuk – GK Gliwice Bike Atelier
  3. Natalia Mierzyńska – KKS Gostyń

Masters I


  1. Marcin Malinowicz – Auto Port
  2. Adam Dziuk – MGLKS Olimpiczyk Szczekociny
  3. Tomasz Pietrzycki – UKK Prostki

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Marek Boniecki – Diversey Team
  3. Grzegorz Bednarczyk – Diversey Team

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Jacek Brzózka – JBG2 Professional MTB Team
  3. Tomasz Jarząbek – Euro Bike Kaczmarek Electric

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Częstochowa (30.12.2015)

M open


  1. Marek Konwa – Real 64sto Leszno
  2. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
  3. Marceli Bogusławski – MTB Silesia Rybnik (U23)
  4. Bartosz Pilis – Mayday Team Mexller
  5. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski

Junior


  1. Stanisław Nowak – LKS Iskra Głogoczów
  2. Marcin Budziński – LKK Luks Sławno
  3. Wojciech Ceniuch – Grupa Kolarska Piast Szczecin

K open


  1. Olga Wasiuk – MGLKS Błękitni Paula Trans
  2. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno
  3. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator (U23)
  4. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator (U23)
  5. Katerina Mudrikova – CK Geso Petrvald (U23)

Juniorki


  1. Patrycja Świerczyńska – SMS Żywiec Kross Junior Team
  2. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  3. Karolina Włoch – Goodman Sokół Zator

Masters I


  1. Marcin Malinowicz – Auto Port
  2. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Piotr Rakiewicz – Gucwa Velo Trainer

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Marek Bonecki – Diversey Team
  3. Grzegorz Bednarczyk – Diversey Team

Masters III


  1. Wojciech Bartolewski – Scout Częstochowa
  2. Jacek Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna

Obszerna relacja oraz fotogaleria autorstwa Mirka Bieniasza – link


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – CX Katowice – Katowice (3.01.2016)

M open


  1. Piotr Konwa – Niezrzeszony (U23)
  2. Marek Konwa – Real 64sto Leszno
  3. Marceli Bogusławski (U23)
  4. Bartosz Pilis – KS Mayday Team
  5. Karol Michalski – Niezrzeszony

Junior


  1. Dawid Jona – GK Gliwice Bike Atelier
  2. Bartosz Świerblewski – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Hynek Palicka – ACK Stara Ves nad Onderjnici

K open


  1. Katerina Mudrikova – CK Feso Petrvald
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Patrycja Świerczyńska – SMS Żywiec Kross Racing Team (Juniorka)
  4. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych
  5. Agnieszka Bacińska – KS Mayday Team

Masters I


  1. Marcin Kobiałka – Niezrzeszony
  2. Tomasz Pietrzycki – UKK Prostki
  3. Szczepan Paszek – Bikestacja.pl Bolesławiec

Masters II


  1. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  2. Tomasz Kula – GK Victoria Rybnik
  3. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MG LKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Jacek Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Wojciech Bartolewski – CTC Scout Częstochowa

Obszerna fotogaleria autorstwa Marii Lipowieckiej – link

COMMENTS

DISQUS: 0