Wyniki – 19-20 grudnia 2015

Wyniki – 19-20 grudnia 2015

Wyniki – 17-18 grudnia 2016
Wyniki – 22-23 września 2018
Plan na weekend 50/2017
Wyniki – 16-17 grudnia 2017
Wyniki – 15-16 grudnia 2018

Kiedy w kalendarzu przełajowym UCI jest Puchar Świata, to jeszcze bardziej niż w przypadku kolarstwo górskiego są praktycznie pustki. Bo “wszyscy” jadą PŚ. Tak też było w miniony weekend, gdzie w sobotę mieliśmy bpost bank trofee w Antwerpii, gdzie triumfowali Wout van Aert przed Mathieu van der Poel’em i Larsem van der Haar’em. A w niedzielę na Pucharze Świata w Namur szła do samego końca walka między tymi samymi zawodnikami. Z tą różnicą, że tym razem wygrał Mathieu van der Poel, a na trzecie miejsce za Wout’em van Aert’em wskoczył Kevin Pauwels.

To tylko suche podsumowanie. Warto odpalić YT i zobaczyć chociaż ostatnie 2-3 rundy wyścigu:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KAc57rv-qvY[/youtube]


Wśród kobiet w Antwerpii triumfowała Sanne Cant, a w Namur Nikki Harris. PŚ także do obejrzenia na YT:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=53Gz7q-6Exg[/youtube]


ŚWIAT

bpost bank trofee – Antwerpia, Belgia

  1. Wout van Aert
  2. Mathieu van der Poel
  3. Lars van der Haar
  4. Kevin Pauwels
  5. Sven Nys

  1. Sanne Cant
  2. Helen Wyman
  3. Sophie de Boer
  4. Maud Kaptheijns
  5. Nikki Harris

Puchar Świata – Namur, Belgia

  1. Mathieu van der Poel
  2. Wout van Aert
  3. Kevin Pauwels
  4. Klaas Vantornout
  5. Lars van der Haar

  1. Nikki Harris
  2. Caroline Mani
  3. Eva Lechner
  4. Katherine Compton
  5. Ellen van Loy

POLSKA

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Finał “Godzina w Piekle” – Lublin

Mężczyźni Open


  1. Marceli Bogusławski – Niestowarzyszony
  2. Piotr Konwa – 4F Scott Racing
  3. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
  4. Adam Żuber – KS Ośka Warszawa
  5. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric

Junior


  1. Stanisław Nowak – LKS Iskra Głogoczów
  2. Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno
  3. Kacper Wójciak – LKS Orlęta Gorzów Wlkp.

Kobiety Open


  1. Olga Wasiuk – MG LKS Błękitnie Paula Trans
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  4. Agnieszka Bacińska – Mayday Team Lublin
  5. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno

Masters I


  1. Marcin Kobiałka – KS Ośka Warszawa
  2. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz
  3. Bartłomiej Gierczak – LKK LUKS Sławno

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Arkadiusz Jusiński – Niestowarzyszony
  3. Grzegorz Tomasiak – Mayday Team Lublin

Masters III


  1. Sławomir Frejowski – MG LKS Olimpijczyk Szczekociny
  2. Wojciech Bartolewski – Scout Bike
  3. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpijczyk Przemyśl

Amator


  1. Adam Kawula – Niestowarzyszony
  2. Przemysław Koza – Meriday Puławy
  3. Łukasz Woźnica – TRW Cloudware

Podsumowanie oraz obszerna galeria z finałowej Godziny w Piekle tradycyjnie autorstwa Mirka Bieniasza – link

COMMENTS

DISQUS: 0