Marceli Bogusławski – Puchar Polski CX – Sławno

Marceli Bogusławski – Puchar Polski CX – Sławno

Marta Turoboś (Hurom Sławno Accent): “sygnałem do pogoni było “odrobiłyście 3 sekundy””
Arkadiusz Posmyk (Diversey Team) – Podsumowanie sezonu CX
Karol Dziambor – Brico Cross, Geraardsbergen
Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Puchar Czech CX, Unicov
Wyniki – 25-26 listopada 2017

W miniony weekend wystartowałem w dwóch wyścigach przełajowych w Sławnie. W sobotę odbył się wyścig o Puchar Wójta Gminy Sławno. Trasa wyścigu przebiegała “pod prąd”, co było niezłą ciekawostką. Na starcie stanęło około 50 zawodników. Do pokonania mieliśmy 9 rund. Od samego startu oderwałem się z Markiem Konwą i Piotrem Konwą jednak na 2 rundzie Piotr zaliczył upadek . Zostałem z Markiem i razem współpracowaliśmy przez resztę wyścigu . Na ostatniej rundzie doszło do finiszu z czego Marek wyszedł zwycięsko.


marceli bogusławski sławno 2015 2


W niedzielę odbył się Puchar Polski CX. Runda wyścigu już biegła w “dobrą” stronę. Do pokonania było 6 morderczych rund. Trasa wymagała bardzo dobrego przygotowania fizycznego, jak i technicznego . Dużo zakrętów, kilka stromych podjazdów sprawiało, że było dość ciężko. Stawka zawodników była taka sama jak dzień wcześniej. Od samego startu znów oderwałem się z Markiem Konwą i przez połowę wyścigu jechaliśmy razem, lecz w połowie Marek zaatakował i odjechał na kilka sekund. Wyścig ukończyłem na drugim miejscu.


marceli bogusławski sławno 2015 1


Weekend był dla mnie bardzo udany ponieważ wygrałem dwa razy w swojej kategorii U23 oraz dwa razy zameldowałem się na drugim miejscu w Elicie.

COMMENTS

DISQUS: 0