Wyniki – 4-6 grudnia 2015

Wyniki – 4-6 grudnia 2015

Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Niels Albert CX / bpost bank trofee – Belgia
Wyniki 31 października – 1 listopada 2015
Kalendarzowy updejt – ostatnie podrygi
Wyniki – 29-30 grudnia 2015 – 1-3 stycznia 2016
Rusza bpost bank trofee

Mijający weekend rozpoczął się trzydniowymi zawodami Jingle Cross w Stanach Zjednoczonych. W sumie za oceanem w miniony weekend odbyło się siedem zawodów:

Jingle Cross 1

  1. Jonathan Page
  2. Andrew Dillman
  3. Allen Krughoff

  1. Caroline Mani
  2. Kaitlin Antonneau
  3. Katherine Compton

Jingle Cross 2

  1. Jeremy Powers
  2. Logan Owen
  3. Stephen Hyde

  1. Katerina Nash
  2. Caroline Mani
  3. Katherine Compton

Jingle Cross 3

  1. James Driscoll
  2. Stephen Hyde
  3. Joanthan Page

  1. Katerina Nash
  2. Caroline Mani
  3. Katherine Compton

Ruts N Guts 1

  1. Tristan Uhl
  2. Yannick Eckmann
  3. Craig Richey

  1. Amanda Nauman
  2. Emili Kachorek
  3. Erica Zaveta

Ruts N Guts 2

  1. Tristan Uhl
  2. Yannick Eckmann
  3. Craig Richey

  1. Amanda Nauman
  2. Jessica Cutler
  3. Erica Zaveta

NBX Gran Prix of Cross 1

  1. Jeremy Martin
  2. Anthony Clark
  3. Jack Kisseberth

  1. Ellen Noble
  2. Emma White
  3. Arley Kemmerer

NBX Gran Prix of Cross 2

  1. Anthony Clark
  2. Dylan McNicholas
  3. Curtis White

  1. Emma White
  2. Ellen Noble
  3. Jena Greaser

Z kolei w sobotę na Słowacji w Koszycach odbyły się krajowe mistrzostwa – po tytuły sięgnęli odpowiednio:

  • Elita – Martin Haring – CK Banska Bystrica
  • Kobiety – Janka Stevkova – Outsiterz
  • Junior – Jank Gajdosik – MSK Zlar nad Hronom

Krajowe mistrzostwa odbyły się także w Japonii. Tam tytuły trafiły do:

  • Elita – Yu Takenouchi
  • U23 mężczyzn – Toki Sawada
  • Junior – Hijiri Oda
  • Kobiety – Kiyoka Sakaguchi

W kolebce przełajowego kolarstwa czyli Belgii, w sobotę miejscowości Essen odbyła się kolejna runda Bpost bank trofee (Noordvlees Van Gool), gdzie po raz kolejny doszło do pojedynku między Woutem van Aert’em a Svenem Nys. Tym razem młodość wygrała z doświadczeniem o 7 sekund.

W niedzielę w belgijskim Overijse odbył się Vlaamse Druivencross, gdzie wygrał Mathieu van der Poel, ale podium było naprawdę mocne.

W Niemczech też Belgowie dali o sobie znać – wyścig GGEW Grand Prix wygrał Toon Aerts, a wśród kobiet triumfowała Jessica Lambracht. Z kolei w Szwajcarii Lukas Fluckiger wygrał zawody Cyclocross International Sion Valais. W tym wyścigu jechał także Mariusz Kowal, który zajął 17 miejsce.

U naszych południowych sąsiadów, Czechów, w sobotę w miejscowości Jabkenice odbyła się kolejna eliminacja Toi Toi Cup. Warte odnotowania przede wszystkim ze względu na udział Polaków – braci Pihulak.

W Polsce przełajowe ściganie miało miejsce w Sławnie, gdzie zawody zorganizowane zostały przez LKK LUKS Sławno, klub zawiadywany przez Przemka Gierczaka. W najważniejszych kategoriach w oba dni triumfowali Marek Konwa, Olga Wasiuk oraz Marceli Bogusławski.


Najważniejsze wyniki weekendu:


ŚWIAT

Bpost bank trofee – Essen, Belgia

  1. Wout van Aert – Vestgoedservice Golden Palace
  2. Sven Nys – Crelan AA Drink
  3. Michael Vanthourenhout – Sunweb – Napoleon Games Cycling

  1. Sanne Cant – Enertherm BKCP
  2. Thalita De Jong – Rabobank Liv
  3. Jolien Verschueren – VZW Young Telenet Fidea Cycling

Vlaamse Druivencross – Overijse, Belgia

  1. Mathieu van der Poel
  2. Kevin Pauwels
  3. Tom Meeusen

  1. Julien Verschueren
  2. Helen Wyman
  3. Nikki Harris

POLSKA

Wyścig klasy A w kolarstwie przełajowym – Sławno

Mężczyźni open


  1. Marek Konwa – Real 64sto Leszno
  2. Marceli Bogusławski – MTB Silesia Rybnik (U23)
  3. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin (U23)
  4. Karol Michalski – Niestowarzyszony
  5. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski

U23


  1. Marceli Bogusławski – MTB Silesia Rybnik
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin
  3. Piotr Konwa – 4F Scott Racing

Junior


  1. Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno
  2. Marcin Budziński – LKK LUKS Sławno
  3. Wojciech Cieniuch – GK Piast Szczecin

Kobiety open


  1. Olga Wasiuk – MGLKS Błękitni Paula Trans
  2. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno
  3. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  4. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  5. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy (Juniorka)

U23


  1. Klaudia Janik – KCP Elzat Bieniasz Bike

Juniorki


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Wiktoria Ciesielczuk – Mayday Team
  3. Ewa Sapieja – LKK LUKS Sławno

Masters I


  1. Bartłomiej Gierczak – LKK LUKS Sławno
  2. Michał Józkowicz – Diversey Team
  3. Roger Głowacki – Legion Serwis Active Jet

Masters II


  1. Arkadiusz Cieniuch – GK Piast Szczecin
  2. Marek Boniecki – Diversey Team
  3. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna

Masters III


  1. Wojciech Bartolewski – Scout Częstochowa
  2. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
  3. Grzegorz Repiński – KSR Kościerzyna

Amator


  1. Paweł Kazanowski – Mayday Team
  2. Jarosław Kleczaj – Radom
  3. Maciej Wilk – Kraśnik

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Sławno

Mężczyźni open


  1. Marek Konwa – Real 64sto Leszno
  2. Marceli Bogusławski – MTB Silesia Rybnik (U23)
  3. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarcin (U23)
  4. Oskar Pluciński – KS Erkado Racing Team
  5. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski

U23


  1. Marceli Bogusławski – MTB Silesia Rybnik
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin
  3. Piotr Konwa – 4F Scott Racing

Junior


  1. Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno
  2. Stanisław Nowak – LKS Iskra Głogoczów
  3. Paweł Kostrubski – LKK Warmia Biskupiec

Elita kobiet


  1. Olga Wasiuk – MGLKS Błękitni Paula Trans
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno

U23


  1. Adrianna Stepniewska – SMS Żywiec Kross Junior Team
  2. Klaudia Janik – KCP Elzat Bieniasz Bike

Juniorka


  1. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy
  2. Patrycja Świerczyńska – SMS Żywiec Kross Junior Team
  3. Wiktoria Ciesielczuk – Mayday Team

Masters I


  1. Marcin Kobiałka – KS Ośka Warszawa
  2. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  3. Bartłomiej Gierczak – LKS LUKS Sławno

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Marek Boniecki – Diversey Team
  3. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna

Masters III


  1. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl
  2. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  3. Wojciech Bartolewski – Scout Częstochowa

Amator


  1. Paweł Kazanowski – Mayday Team
  2. Szymon Mikler – Jarcin
  3. Maciej Wilk – Kraśnik

Poland Bike XC – Konstancin Jeziorna

  1. Sebastian Kabaczyk – Pro Cycling Team
  2. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  3. Marek Stram – Retro Rowery Duda

  1. Joanna Gumieniak – Bike Atelier Team
  2. Katarzyna Skura – Kolarski.eu
  3. Magdalena Szczęsna – TS Meran Otwock

Legia MTB Maraton – WAT, Warszawa

  1. Marcin Michalczewski – Legion Serwis
  2. Paweł Czarnecki – Kluk Kolarski Żoliber
  3. Grzegorz Kozłowski – ULKS Józefina

COMMENTS

DISQUS: 0