Marco Aurelio Fontana (Cannondale Factory Racing) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

HomeSportKomentarze

Marco Aurelio Fontana (Cannondale Factory Racing) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jakie są Twoje wrażenia z trasy, na której za rok będziecie walczyć o olimpijskie medale? Zwłaszcza porównując ją do tras, które dobrze znamy z Pucharów Świata. 

Trasa jest szybka i zarazem trudna. Przez połowę okrążenia jest szybkie kręcenie ze sporą ilością części technicznych, kamieniami i kłodami. Potem musisz podjechać najdłuższy podjazd (ok. 3 min) i jedziesz w dół z kilkoma zawrotkami, dużym kamieniem i kilkoma kamieniami, po których zaczyna ostatni płaski km przed finałowym sprintem. Jest to nowoczesna trasa i każdy ją lubi, ale brak cienia oraz wszechobecny pył są odegrają dużą rolę w ostatecznym rozrachunku. Gdy porównamy wyścigi Olimpijskie to są one zupełnie inne niż te na Pucharach Świata.

Spoglądając wstecz na sezon 2015, który wyścig zapamiętałeś najlepiej, a co było największym sukcesem?

Myślę że najlepszym wyścigiem w sezonie 2015 był Val di Sole z solidnym 8 miejscem, najlepszymi kibicami oraz trasą w sezonie 2015. Ale mam miłe wspomnienia związane z ostatniemi dwoma wyścigami które wygrałem: w Niemczech i w Brazylii we wrześniu i w październiku.

Teraz dla kolarzy czas na zasłużone wakacje. Kiedy wsiądziesz ponownie na rower?

W połowie listopada wracam do jeżdżenia i trenowania po długiej przerwie (jestem obecnie w Chile). W tym roku bez przełajów.

Skoro mowa o kolejnym sezonie, to wiesz już gdzie i kiedy pierwszy start?

Jestem pewny, że to będzie w marcu we Włoszech.

Pozdrowienia dla wszystkich zawodników. Nigdy nie zapomnijcie o czerpaniu przyjemności podczas jazdy! #guidaconstile

fot. facebook.com


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0