Specialized Diverge

HomeSprzętROWERY

Specialized Diverge

Gravel. Wcześniej był góral, trekking, przełaj, szosa i wreszcie powiedzmy że rower miejski, od którego gdzieś tam wszystko się dawno temu zaczęło. Diverse pojawił się w ofercie Specialized już w 2015 roku, czyli w zasadzie kiedy w Polsce o „żwirówkach” jeszcze się nie mówiło, bo większość odmieniała przez wszystkie przypadki hasło „fatbike”. Z kolei w tym sezonie gravel uderzył ze zdwojoną mocą, bo praktycznie większość producentów poszerzyła swoją ofertę o ten rower. Co to jest ten cały gravel? W sumie to już nie szosa, ale jeszcze nie przełaj. W przypadku Diverge to komfortowa geometria, do tego zauważalnie szersze opony z lekkim bieżnikiem – 32 mm oraz coś dość charakterystycznego dla Speca – wkładki Zertz w przednim i tylnym widelcu oraz sztycy. Wszystko po to, żeby przyjemności z jazdy było jeszcze więcej.

Miałem okazję kilkukrotnie przejechać się na tym rowerze. Pominę tu wszelkie kwestie sprzętowe i podobne, bo akurat padło na najwyższy model Pro. Ale nie osprzęt w tym rowerze chodzi. Wszystko sprowadza się do tego, że zachęca do przełamywania rutyny. Niejednokrotnie zawracałem, żeby z głównej drogi odbić w jakąś boczną uliczkę czy ścieżkę. Nie przeszłoby mi to nawet przez myśl, gdybym jechał na tradycyjnej szosie. Tu nie było żadnego problemu, a raczej dodatkowa przyjemność z odkrywania tras, po których do tej pory nie jeździłem mimo, że były na wyciągnięcie ręki.


Rower szosowy Specialized Diverge Pro 2016 004

Diverge to rower dla ludzi, którzy nie lubią być zamykani w schematy i stereotypy. To że kupujesz rower wcale nie znaczy, że musisz zbierać KOMy i liczyć waty. Na rowerze szosowym można po prostu jeździć. Wybierając się na wyprawę w nieznane nie musisz spędzać godzin na planowaniu trasy tak, by polecieć tylko gładkim asfaltem. Gravel pozwala Ci machnąć ręką na mapę i wytyczanie śladu. Bierzesz rower i jedziesz, nie ważne czy szosa czy nie.Zakres cenowy Specialized Diverge to 4 299 – 22 999 PLN. Pełna oferta i specyfikacja tu.

COMMENTS

DISQUS: 0