Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Niels Albert CX / bpost bank trofee – Belgia

HomeRóżności

Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Niels Albert CX / bpost bank trofee – Belgia

Wyniki – 11-12 lutego 2017
Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com) – Mistrzostwa Świata CX, Mol, Belgia
Wyniki – 15-16 grudnia 2018
Wyniki 31 października – 1 listopada 2015
Puchar Świata w kolarstwie przełajowym – Koksijde, Belgia [stream]

W miniony weekend wystartowalem w Niels Albert CX oraz Koppenbergcross w Belgii.

W sobotę był to wyścig pod nazwą znanego kolarza przełajowego Niels Alberta. Był to dla mnie mój pierwszy start w tak prestiżowym wyścigu przelajowym. Na samym starcie stanęły takie gwiazdy jak Sven Nys czy Lars van der Haar. Trasa wyścigu była świetnie przygotowana, bardzo wymagająca fizycznie, ale na tak fajnej rundzie nie czuć nic zmęczenia. Od samego startu starałem się przebić jak najszybciej do przodu i mi się to udało. Już po samym starcie jechałem na 9 pozycji, lecz na jednym podjeździe spadł mi łańcuch za kasetę i straciłem kilka cennych sekund.
Po założeniu łańcucha jechałem na 21 pozycji, wyścig ostatecznie udało mi się ukończyć na 16 miejscu w elicie oraz 2 w U23.

W niedzielę odbył się wyścig Koppenbergcross, trasa wyścigu była typowo belgijska czyli dużo błota. Na samym starcie zostałem ustawiony w ostatnim rzędzie co utrudniało przebicie do przodu, w w trakcie wyścigu było kilka kraks w których uczestniczyłem, na metę dojechałem jako 32 zawodnik.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/boguslawskimarceli/photos/a.269869293124501.54945.244261969018567/835934993184592/?type=3&theater/” width=””/]


W obu wyścigach zdobyłem bardzo dużo doświadczenia co moim zdaniem jest najważniejsze .Dużo się nauczyłem co robię źle i na czym najwięcej tracę. Wiadomo, że jest bardzo ciężko, ale nikt nie mówił że będzie łatwo. Takie wyścigi moim zdaniem bardzo dużo uczą i bardzo się cieszę, ze mogłem w nich uczestniczyć.

Aktualnie przebywam w Belgii, gdzie przygotowuję się do Mistrzostw Europy CX, które zostaną rozegrane już w tę sobotę w Holandii. Jestem tu wraz z kadrą Reprezentacją Polski i panuje świetna atmosfera. Wszyscy się ze sobą dogadujemy i tworzymy zgrana ekipę.

Tak więc trzymajcie kciuki za nas wszystkich na Mistrzostwach Europy!!!

COMMENTS

DISQUS: 0