Gunn Rita Dahle Flesjaa (Multivan Merida) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

HomeSportKomentarze

Gunn Rita Dahle Flesjaa (Multivan Merida) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jakie są Twoje wrażenia z trasy, na której za rok będziecie walczyć o olimpijskie medale? Zwłaszcza porównując ją do tras, które dobrze znamy z Pucharów Świata. 

Trasa w Rio spodobała mi się ponieważ jest zupełnie inna niż te znane z Pucharów Świata. Większość wyścigów XCO, w których teraz jeździmy mają jeden czy dwa sztuczne elementy, ale trasa w Rio jest od początku do końca zbudowana od zera. To ciężka i trudna techniczna trasa, ale ważna będzie także szybkość, mocna noga i dynamika.

Spoglądając wstecz na sezon 2015 który wyścig zapamiętałaś najlepiej, a co było największym sukcesem?

Zdobycie tytułu Mistrzyni Świata w maratonie MTB po raz 10 i wygranie 8 dni później po raz 29 eliminacji Pucharu Świata, to chyba największy wyczyn w mojej karierze.

Teraz dla kolarzy czas na zasłużone wakacje. Kiedy wsiądziesz ponownie na rower?

Zaczynam mój pierwszy zimowy tydzień treningowy w pierwszy poniedziałek listopada, więc na odpoczynek mam te dni i nadchodzący weekend. Nadal jeżdżę rowerze w co drugi dzień października w naszym „wolnym” miesiącu, ale jednocześnie stawiam na różnorodność a sporo czasu spędzam i robię wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. W poprzedni weekend chodziliśmy i polowaliśmy w górach. W nadchodzącym weekend, Kenneth, Bjørnar i ja lecimy do Berden na weekend bez roweru.

Skoro mowa o kolejnym sezonie, to wiesz już gdzie i kiedy pierwszy start?

Wygląda na to, że mój pierwszy start będzie na Cyprze pod koniec lutego, tak ja w poprzednich dwóch sezonach. Nie będę na Cape Epic w przyszłym roku, możliwe że wrócę do RPA w  2017, a  zamiast tego będzie ważny z punktu widzenia przygotowania do sezonu obóz treningowy na Majorce tylko z rowerem szosowym.

Zdjęcie: Rio 2016 / Alex Ferro


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0