Catharine Pendrel (Luna Pro Team) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

HomeSportKomentarze

Catharine Pendrel (Luna Pro Team) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jaka jest twoja opinia o trasie na której za rok będziecie jechać na Igrzyskach Olimpijskich? Zwłaszcza porównując ją do dobrzej nam znanej trasy z Mistrzostw Świata.

Moim zdaniem organizatorzy naprawdę się wykazali. Trasa jest wyzwaniem z technicznego, fizycznego oraz taktycznego punktu widzenia. Jednocześnie też daje dużo frajdy z jazdy, a mediom i kibicom pozwala śledzić rywalizację praktycznie przez cały czas. W przeciwieństwie do Pucharów Świata ta trasa jest zbudowana praktycznie od zera, podobnie jak ta w Londynie. W rejonie nie ma ani drzew ani naturalnych szlaków. W trasę udało się wpleść trochę kamieni oraz podjazdów, które czynią ją jeszcze ciekawszą. Muszę przyznać, że średnie nastromienie podjazdów jest mniejsze niż na Pucharach Świata, organizatorzy chcą dynamicznego wyścigu bez rozciągniętej stawki.

Jeśli spojrzysz wstecz na sezon 2015, to którą z twoich osobistych wygranych i jaką trasę najlepiej zapamiętasz?

Zdecydowanie Mont Sainte Anne, gdzie zajęłam drugie miejsce – to była edycja Pucharu Świata, kiedy czułam się najlepiej podczas całego sezonu. Zapadła mi w pamięć także rywalizacja na Singletrack3 „u mnie w domu” – to niezapomniane przeżycie, takie kilkudniowe zawody oprócz samego ścigania dają niebywałą okazję do tego, żeby pobyć trochę bliżej całej społeczności kolarskiej.

Teraz większość kolarzy zamierzaj się udać na zasłużony odpoczynek. Kiedy ty wrócisz z powrotem na rower?

Kocham jesień, więc będę dalej jeździć na rowerze, ale bardziej dla przyjemności. Kiedy pogoda zrobi się ostrzejsza, ale jeszcze nie wystarczająco by przerzucić się na narty, to pewnie gdzieś w listopadzie wybiorę się powspinać albo porobię coś innego. Życie w zimowym klimacie pozwala mi mieć doskonały mix takich rzeczy jak narty biegowe, trenażer czy siłownia, do których wrócę pod koniec listopada.

Czy już wiesz kiedy i gdzie rozpoczniesz sezon 2016?

Zacznę sezon 5 marca podczas Pucharu Kanady w Wiktorii, gdzie mamy nasze centrum szkoleniowe. Potem dwie imprezy kategorii HC w USA, a następnie kierunek Australia i Puchar Świata w Cairns.

Photo: Randy Ferguson


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0