Linda Indergand (Focus XC Team) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

HomeSportKomentarze

Linda Indergand (Focus XC Team) – Próba olimpijska – Rio, Brazylia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jakie są Twoje wrażenia z trasy, na której za rok będziecie walczyć o olimpijskie medale? Zwłaszcza porównując ją do tras, które dobrze znamy z Pucharów Świata. 

Uważam, że trasa daje naprawdę dużo frajdy. Trudność sekcji technicznych jest porównywalna z tymi jakie znamy z Mistrzostw Świata. Część z nich wygląda tak jak w Południowej Afryce. Kawałki trasy wymagające skoków są także dają dużo satysfakcji i co ważne, nie są niebezpieczne. Wszystko jest szczególnie zbudowane dla tego wyścigu, więc niestety nie ma za dużo naturalnych części. Trasa jest bardzo szybka i myślę, że upał w dniu wyścigu okazać się dodatkowym wyzwaniem.

Spoglądając wstecz na sezon 2015 który wyścig zapamiętałeś najlepiej, a co było największym sukcesem?

Mój najlepszy wyścig tego roku to Puchar Świata w Novym Meste i to był mój pierwszy start w kategorii elita na imprezie tej rangi. Mam z tego wyścigu dobre wspomnienia, a sama jazda pozwoliła mi po prostu czerpać radość z jazdy. Z tego roku na pewno zapamiętam też na pewno Mistrzostwa Świata i moje zwycięstwo w eliminatorze.

Teraz dla kolarzy czas na zasłużone wakacje. Kiedy wsiądziesz ponownie na rower?

Zaczynam moje przygotowania do kolejnego sezonu już na początku listopada.

Skoro mowa o kolejnym sezonie, to wiesz już gdzie i kiedy pierwszy start?

Nie jestem jeszcze pewna, ale jeśli chodzi o cross country to będzie to pewnie Cyprus Sunshine Cup pod koniec lutego. Wcześniej biorę też pod uwagę start w jakiś zawodach szosowych.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0