Wielki finał Garmin MTB Series dla Kaisera! Łysek z Hat-Trick’iem! [PR]

Limitowana edycja strojów Kalas z okazji Tour de France
[PR] Festiwalowy Bike Maraton za nami
Michalina Ziółkowska tuż za podium na Ironbike Festival
Rowerem przez Karkonosze we wrześniu

Garmin MTB Series, to cykl imprez maratonów MTB rozgrywanych na północy kraju, który składa się z 3 zawodów, organizowanych tydzień po tygodniu. Inauguracja GMS 2015 odbyła się w Gdańsku, drugi etap gościło miasto Rumia, natomiast finałowa edycja miała miejsce w ostatnią niedzielę w Redzie. To włąśnie w Redzie kolarze mieli ostatnią szansę na poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu, na który składa się łączny czas wszystkich trzech etapów na danym dystansie (MINI – 25 km lub MIDI – 50 km). Suma przewyższeń na krótszym z nich wynosiła 510 m, natomiast na dłuższym 1020 m. Łącznie w imprezie wystartowało 430 kolarzy!

Pierwsi zawodnicy na dystansie MIDI wystartowali punktualnie o godzinie 11:00. Już po pierwszym okrążeniu na prowadzenie wysunęło się trio: Krzysztof Krzywy (Nexus Team), Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team) i Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino) i to oni nadawali ton rywalizacji. Na drugiej pętli panowie trzymali się cały czas razem, ale to Kaiser na 4 km przed metą narzucił piekielnie mocne tempo i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo, bo tuż za nim ze stratą dwudziestu setnych uplasował się Ebertowski, a Krzywy wjechał ze stratą dwóch sekund do zwycięzców. Tym samym Andrzej Kaiser nie dał sobie odebrać prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series i to on stanął na najwyższym stopniu podium w 2015 roku, wyprzedzając ubiegłorocznego triumfatora Krzysztofa Krzywego o 1 minutę i 30 sekund oraz Przemysława Ebertowskiego o 3 minuty i 13 sekund.

W rywalizacji kobiet podobnie jak tydzień i dwa tygodnie temu, nie miała sobie równych liderka cyklu Katarzyna Łysek (Procycling.pl) wyprzedzając Marzena Janczarska i Justyna Jędruszak. Tym samym Kasia wygrała klasyfikację końcową Garmin MTB Series 2015 na dystansie MIDI i została pierwszą osobą, która zwyciężyła we wszystkich trzech etapach w jednym roku!

Na dystansie MINI nie miał sobie równych Robert Bannach (Banachbrothers.pl Hotel Cztery Brzozy), który z ponad pół minutową przewagą wjechał na metę przed Łukaszem Tyszkiewiczem i Michałem Kostuchem (KSR Kościerzyna). Wśród pań pierwsze miejsce w Redzie jak i w klasyfikacji końcowej cyklu wywalczyła Elżbieta Wydrowska (Old School MTB Gdańsk), przed reprezentantką Rosji Alfią Galeevą i Agnieszką Lewińską. W klasyfikacji generalnej dystansu MINI wśród mężczyzn na pierwszym stopniu podium stanęli Arkadiusz Petka (Lew Lębork), przed Łukaszem Tyszkiewiczem i Michałem Kostuchem.

Garmin MTB Series Reda 2015 090

Na zakończenie trzeciego etapu każdy uczestnik, który ukończył wszystkie 3 imprezy otrzymał koszulkę finishera cyklu i tym samym zawody w Redzie kończą tegoroczny cykl Garmin MTB Series. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję, a szczegóły dotyczące kalendarza na 2016 rok podadzą w najbliższych dniach.