Wielki finał Garmin MTB Series dla Kaisera! Łysek z Hat-Trick’iem! [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWEEuro Bike Kaczmarek Team

Wielki finał Garmin MTB Series dla Kaisera! Łysek z Hat-Trick’iem! [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Garmin MTB Series, to cykl imprez maratonów MTB rozgrywanych na północy kraju, który składa się z 3 zawodów, organizowanych tydzień po tygodniu. Inauguracja GMS 2015 odbyła się w Gdańsku, drugi etap gościło miasto Rumia, natomiast finałowa edycja miała miejsce w ostatnią niedzielę w Redzie. To włąśnie w Redzie kolarze mieli ostatnią szansę na poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu, na który składa się łączny czas wszystkich trzech etapów na danym dystansie (MINI – 25 km lub MIDI – 50 km). Suma przewyższeń na krótszym z nich wynosiła 510 m, natomiast na dłuższym 1020 m. Łącznie w imprezie wystartowało 430 kolarzy!Pierwsi zawodnicy na dystansie MIDI wystartowali punktualnie o godzinie 11:00. Już po pierwszym okrążeniu na prowadzenie wysunęło się trio: Krzysztof Krzywy (Nexus Team), Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team) i Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino) i to oni nadawali ton rywalizacji. Na drugiej pętli panowie trzymali się cały czas razem, ale to Kaiser na 4 km przed metą narzucił piekielnie mocne tempo i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo, bo tuż za nim ze stratą dwudziestu setnych uplasował się Ebertowski, a Krzywy wjechał ze stratą dwóch sekund do zwycięzców. Tym samym Andrzej Kaiser nie dał sobie odebrać prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series i to on stanął na najwyższym stopniu podium w 2015 roku, wyprzedzając ubiegłorocznego triumfatora Krzysztofa Krzywego o 1 minutę i 30 sekund oraz Przemysława Ebertowskiego o 3 minuty i 13 sekund.W rywalizacji kobiet podobnie jak tydzień i dwa tygodnie temu, nie miała sobie równych liderka cyklu Katarzyna Łysek (Procycling.pl) wyprzedzając Marzena Janczarska i Justyna Jędruszak. Tym samym Kasia wygrała klasyfikację końcową Garmin MTB Series 2015 na dystansie MIDI i została pierwszą osobą, która zwyciężyła we wszystkich trzech etapach w jednym roku!

Na dystansie MINI nie miał sobie równych Robert Bannach (Banachbrothers.pl Hotel Cztery Brzozy), który z ponad pół minutową przewagą wjechał na metę przed Łukaszem Tyszkiewiczem i Michałem Kostuchem (KSR Kościerzyna). Wśród pań pierwsze miejsce w Redzie jak i w klasyfikacji końcowej cyklu wywalczyła Elżbieta Wydrowska (Old School MTB Gdańsk), przed reprezentantką Rosji Alfią Galeevą i Agnieszką Lewińską. W klasyfikacji generalnej dystansu MINI wśród mężczyzn na pierwszym stopniu podium stanęli Arkadiusz Petka (Lew Lębork), przed Łukaszem Tyszkiewiczem i Michałem Kostuchem.


Garmin MTB Series Reda 2015 090


Na zakończenie trzeciego etapu każdy uczestnik, który ukończył wszystkie 3 imprezy otrzymał koszulkę finishera cyklu i tym samym zawody w Redzie kończą tegoroczny cykl Garmin MTB Series. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję, a szczegóły dotyczące kalendarza na 2016 rok podadzą w najbliższych dniach.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0