Nowa Trasa Garmin MTB Series Gdańsk i wycofanie dystansu MAXI! [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Nowa Trasa Garmin MTB Series Gdańsk i wycofanie dystansu MAXI! [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Na pętli o długości 24,2 km i łącznych przewyższeniach 121 metrów, już 27 września zmierzą się zawodnicy i zawodniczki startujący w inauguracyjnej imprezie cyklu Garmin MTB Series 2015, która odbędzie się w Gdańsku. Zawodnicy startujący na dystansie „MINI” pokonają ją jeden raz, natomiast na starcie „MIDI” kolarze przejadą pętle dwukrotnie.

Cała trasa znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a dokładniej w Lasach Oliwskich. Nawierzchnia trasy to połączenie leśnych ścieżek i dróg pożarowych, z niewielką ilością asfaltu na początku i na końcu każdej pętli. Start, meta i jednocześnie centrum całej imprezy zlokalizowane będzie na boisku piłkarskim KS Olivia w pobliżu ZOO.

„Spora część pętli pokrywa się z tą z ubiegłego roku, jednak została ona wydłużona o 10 km, tylko po to, aby zawodnicy na trasie mieli większy komfort do ścigania się. Nie zapominamy również o głównej zasadzie jaką kierujemy się przy wyborze tras, czyli minimum asfaltu, maximum frajdy!” – powiedział organizator cyklu Filip Szołowski z Labosport Polska.

W związku z małą liczbą zgłoszonych zawodników na dystans MAXI, na stronie organizatora możemy przeczytać, że dystans ten został wycofany z cyklu Garmin MTB Series 2015. W związku z tym zawodnicy zapisani na dystans MAXI zostaną przeniesieni na dystans MIDI lub zostanie dokonany im zwrot wniesionej opłaty startowej.

„Zdecydowaliśmy się na wycofanie dystansu MAXI, z powodu zbyt małej ilości chętnych zgłoszonych na dystans 75 km w dosyć ciężkich warunkach terenowych. Dzięki temu z pewnością nawiąże nam się niezwykle ciekawa rywalizacja na dystansie MIDI, na którym swój udział zapowiedzieli czołowi polscy kolarze.” – powiedział Szołowski.

Tegoroczna edycja będzie skupiona bliżej Trójmiasta i będzie obejmowała poniższe lokalizacje:

  • ETAP I 27.09.2015 – Garmin MTB Series Gdańsk
  • ETAP II 04.10.2015 – Garmin MTB Series Rumia
  • ETAP III 11.10.2015 – Garmin MTB Series Reda

Na liście startowej Garmin MTB Series Gdańsk są już 321 nazwiska. To dokładnie tyle samo osób, ile zapisało się w roku ubiegłym na imprezę inaugurującą cykl GMS, a do zawodów zostało jeszcze 2 tygodnie! Zapisy na etap w Rumii i Redzie idą równie dobrze i już teraz można powiedzieć, że będą one znacznie większe pod względem frekwencji, niż ubiegłoroczne etapy.

„Taka frekwencja naprawdę nas cieszy, bo widać, że zawodnicy docenili nasz wysiłek włożony w stworzenie cyklu na północy kraju.” – dodaje organizator.

Zapisy na cykl Garmin MTB Series nadal trwają, a najniższa opłata startowa na Gdańsk jest aktualna tylko do 18 września. Termin niższego wpisowego na zawody w Rumii potrwa do 25 września, a w Redzie do 2 października. Po tych terminach zapisać będzie się można jedynie w dniu imprezy w biurze zawodów. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl . Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy na www.facebook.com/mtbseries .

 * * *

Garmin MTB Series to cykl imprez MTB w formule maratonu MTB na północy kraju. Inauguracja cyklu odbędzie się w Gdańsku, drugi etap w Rumii, a finał cyklu w Redzie. Na każdych zawodach z cyklu Garmin MTB Series zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: „MINI” (ok. 25 km), „MIDI” (ok. 50 km). Organizatorem Garmin MTB Series Gdańsk jest firma LaboSport Polska s.c.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0