Artur Mioduszewski – Trezado BikeTires.pl – Mazovia MTB / PP XCM – Olsztyn

HomeSportKomentarze

Artur Mioduszewski – Trezado BikeTires.pl – Mazovia MTB / PP XCM – Olsztyn

W ostatnią niedzielę rozgrywana była kolejna edycja Pucharu Polski w XCM. Wyścig rozgrywany był przy okazji Mazovia MTB Maraton w Olsztynie. Jedynym wrażeniem, jakie pozostanie po wyścigu będzie niesmak i zażenowanie związane z wynikami oraz dekoracją zawodników i zawodniczek kategorii Masters i Cyclosport.

Już na starcie nie wiadomo kto z kim się ściga. Brak osobnego sektora dla zawodników z licencją, start wspólny dystansów giga , mega i fit!

Miejsce startu przyjemne, trasa szybka – nie ma o czym pisać , oznaczenia ok, trzy godziny ścigania i koniec.


Artur Mioduszewski - Trezado BikeTires.pl - Mazovia MTB - PP XCM - Olsztyn 2


Czekamy na dekorację…….. i zaczyna się farsa. Organizator nie przewidział dekoracji kategorii Masters i Cyclosport , chwila zakłopotania i pada: „Dobrze, zrobimy dekorację.” po czym okazuje się, że sędzia nie ma listy zawodników zgłoszonych do Pucharu Polski, a tym samym nie wie kto z jaką licencją jechał !

Zawodnicy sami ustalają kto ma licencję i jaką! Zaczyna się dekoracja, szybkie wyczytywanie kolejności, rąsia Cezarego Zamany… i już.

Nasuwa się pytanie – po co niektórzy organizatorzy biorą się za organizowanie Pucharu Polski, skoro nie traktują tej imprezy prestiżowo i zdaje się być dla nich tylko kulą u nogi? I co na to i na pracę swojego sędziego PZKol ?

Do końca tegorocznego PP zostały jeszcze dwa wyścigi, oczywiście brak jest jakiejkolwiek informacji, dotyczącej aktualnej klasyfikacji, ponadto nie wiadomo czy i kiedy odbędzie się dekoracja …. i czy nie zapomną o poszczególnych kategoriach.

COMMENTS

DISQUS: 3