[PR] Finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie

[PR] Finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie

Relacja z downtown dual w Cieszynie
Michał Pękala (AGH Cycling) – Eliminator MTB – Cieszyn
Iwona Kurczab (SGR Srebrna Góra) – Eliminator MTB – Cieszyn
Eliminator MTB 2015 w zakończony [PR]
Dual City Tour w Cieszynie

Tegoroczna rywalizacja w ramach, ogólnopolskiego cyklu miejskich sprintów rowerowych zbliża się do końca. Finałowa impreza odbędzie się 30 sierpnia w Cieszynie.

To, że sprinty rowerowe są widowiskowe przekonaliśmy się choćby w Lublinie i Parku Śląskim, gdzie zawodnicy z całej Polski rywalizowali na ciekawych trasach. Walka bark w bark czwórki zawodników, szybkie proste, ostre i ciasne zakręty, schody a czasami nawet sztuczne przeszkody. Tak będzie również podczas ostatniej edycji cyklu „Eliminator MTB”, na której na zawodników i kibiców będzie czekało wiele emocji.

Start i meta wyścigu usytuowana będzie na Rynku w Cieszynie, skąd zawodnicy pomkną w dół ulicą Głęboką. Pokonają tam sekcje schodów a potem ostro skręcą ul. Kominiarska i Fredry, wyskakując na Stary Targ. Z niego wjadą ponownie na ul. Głęboką by tym razem finiszować pod górę w kierunku Rynku. Kolarze najpierw zmierzą się z trasą w wyścigu indywidualnym na czas. Osiągnięty rezultat posłuży do ustalenia rankingu, wg którego zawodnicy będą rozstawieni w poszczególnych „czwórkach startowych”. Dwóch pierwszych na mecie danego wyścigu awansuje do dalszej rundy. Dwóch kolejnych odpadnie z rywalizacji. Wyjątek stanowić będzie I faza eliminacji, po których przegrani będą mieli jeszcze jedną szansę na dalszą walkę. Dzięki temu udział w zawodach najwcześniej skończy się po 3 wyścigach. Warto więc przejechać nawet pół Polski, szczególnie że organizatorzy jak zwykle postarali się o konkretną pulę nagród.

W Cieszynie do zgarnięcia będą: aparaty BenQ, niezniszczalne latarki oraz ładowarki Varta, okulary sportowe Goggle, butelki Sigg z limitowanej serii Eliminator MTB, opony Kenda, bony zakupowe Force, czy ochraniacze G-Form. Oprócz tego w miasteczku zawodów pojawią się rowery testowe, namiot rozgrzewkowy z trenażerami Force, oraz stoisko Epsona z możliwością druku zdjęć z imprezy na papierze fotograficznym. Na koniec tradycyjnie już losowanie nagród wśród wszystkich uczestników oraz dekoracja najlepszych przy strzałach symbolicznego „szampana”. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja, szczególnie że zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nie jest jeszcze przesądzone.

Harmonogram zawodów:

  • 9:30 – otwarcie biura zawodów (Rynek)
  • 11:30 – zakończenie zapisów; oficjalny trening na trasie
  • 12:00 – rozpoczęcie zawodów – wyścig indywidualny na czas
  • 13:00 – rozpoczęcie wyścigów eliminacyjnych
  • 15:00 – wyścigi finałowe
  • 16:00 – dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy

Harmonogram ma charakter informacyjny i może ulec zmianie (w przypadku mniejszej ilości zawodników wyścigi finałowe rozpoczną się wcześniej).

www.Eliminator-MTB.com
www.facebook.com/EliminatorMTB

Partnerem motoryzacyjnym zawodów jest Auto-Gazda Group – dealer samochodowy marki Citroën, Škoda i Mazda.

COMMENTS

DISQUS: 0