[PR] Włoszczowska i Wawak wysoko!

HomeINFORMACJE PRASOWEKross Racing Team

Amerykańskie Windham było gospodarzem kolejnej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie górskim. W niedzielę (9.08.2015) podczas wyścigów zawodnicy Kross Racing Team zajęli wysokie pozycje w stawce: Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak zameldowali się oboje na mecie, na 8. miejscu.

Maja Włoszczowska na trasie w Windham, Fot Tomasz Świerczyński

Na czele wyścigu elity kobiet od początku była Pauline Ferrand Prevo, która nie dała szans Szwajcarce Jolandzie Neff, liderce klasyfikacji generalnej. Francuzka wygrała z niemal 1,5 minutową przewagą. Trzecie miejsce zajęła Annika Langvad. Maja Włoszczowska po ciężkiej walce z rywalkami ukończyła wyścig na 8. miejscu.

Wyniki elity kobiet:
1. Pauline Ferrand Prevo (RABOLIV) 1:33:25
2. Jolanda Neff (STOECKLI PRO TEAM) +1:28
3. Annika Langvad (SPECIALIZED RACING) + 2:09

8. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) +3:49

Bartłomiej Wawak w Windham, Fot Tomasz Świerczyński

W kategorii U23, zwycięzcą został Victor Koretzky, tuż za nim na mecie pojawił się Titouan Carod. Jako trzeci dojechał Pablo Guede Rodriguez. Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team zajął wysokie 8. miejsce i tym samym poprawił swój wynik z ubiegłotygodniowego wyścigu w Kanadzie (18.).