[PR] Zwycięzcę poznamy w Krakowie – finałowy etap 72. Tour de Pologne

HomeINFORMACJE PRASOWETour de Pologne

[PR] Zwycięzcę poznamy w Krakowie – finałowy etap 72. Tour de Pologne

Dopiero ostatni etap zdecyduje o tym, kto będzie zwycięzcą 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Dziś w Krakowie jazda indywidualna na czas na dystansie 25 kilometrów.

Walka o zwycięstwo w tegorocznym wyścigu jest niezwykle zacięta. W ciągu sześciu dni rywalizacji mieliśmy już czterech liderów. Aktualnym jest Sergio Henao (Team Sky), który żółtą koszulkę wywalczył po królewskim etapie w Bukowinie Tatrzańskiej. Ten sam czas, co Kolumbijczyk ma drugi w klasyfikacji Diego Ulissi (Lampre Merida). W czołowej dziesiątce są jeszcze między innymi Fabio Aru (Astana), Jon Izaguirre (Movistar), Christophe Riblon (AG2R), a różnice czasowe są na tyle małe, że każdy z tych zawodników ma szanse na końcowe zwycięstwo.

Ostatni etap w Krakowie to już tradycyjnie jazda indywidualna na czas ze startem i metą na Rynku Głównym. Kolarze pojadą w stronę Wieliczki i po nawrocie wrócą na Rynek Główny – w sumie pokonają 25 kilometrów. Trasa jest taka sama, jak w ubiegłym roku, kiedy ze zwycięstwa w całym wyścigu cieszył się Rafał Majka. W tym roku najlepszy z biało czerwonych Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski) zajmuje 23 miejsce i traci do lidera ponad 11 minut. Polscy kolarze zapewnili sobie natomiast zwycięstwa w poszczególnych klasyfikacjach. Po wczorajszych atakach na górskich premiach koszulkę Najlepszego Górala Tauron zapewnił sobie Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Najaktywniejszym Zawodnikiem Lotto pozostanie natomiast Kamil Gradek (Reprezentacja Polski).

Start pierwszego zawodnika zaplanowano na 15:55. Jako ostatni, o 17:57, wystartuje lider Sergio Henao. Na metę powinien dojechać około 18:30. Więcej informacji o mieście etapowym – Kraków (http://krakow.pl/)

Czołowa piątka klasyfikacji generalnej Skandia:

  1. Sergio Henao (Team Sky) – 25:34:15
  2. Diego Ulissi (Lampre Merida) – 00’
  3. Bart De Clercq (Lotto Soudal) – 10’
  4. Davide Formolo (Cannondale Garmin) – 11’
  5. Ben Hermans (BMC) – 14’

Liderzy poszczególnych klasyfikacji:

  • Najlepszy Góral Tauron: Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
  • Najaktywniejszy Zawodnik Lotto: Kamil Gradek, Reprezentacja Polski
  • Najlepszy Sprinter Lang Team: Marcel Kittel, Giant-Alpecin
  • Najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik Lotos: Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski)
  • Klasyfikacja drużynowa: Lotto Soudal

Zapraszamy na www.tourdepologne.pl oraz do śledzenia mediów społecznościowych Twitter (#RideThePolishPassion), Facebook i Instagram.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KixY9iQ2jMU[/youtube]


 

COMMENTS

DISQUS: 0