[PR] „Cała Polska pojechała dla Marka”

[PR] „Cała Polska pojechała dla Marka”

REKLAMA
Weekend w Gielniowie czyli “róbmy swoje!”
[PR] JUST DO YOUR JOB…
Marta Mikołajczyk (Crazy Racing Team) – Memoriał Marka Galińskiego – Gielniów
Wyniki – 1-2 sierpnia 2015
Maciej Jeziorski (KROSS ProCycling.pl) – Memoriał Marka Galińskiego – Gielniów

W dniach 1–2 sierpnia w Gielniowie niedaleko Opoczna po raz drugi rozegrane zostały dwudniowe zawody poświęcone pamięci zmarłego tragicznie w 2014 roku Marka Galińskiego. Data Memoriału nie jest przypadkowa –  1 sierpnia Marek skończyłby 41 lat i to właśnie w tym terminie przyjaciele Marka z MTB Opoczno planują co roku organizować takie spotkanie dla tych, którzy w ten sposób będą chcieli pokazać, ze wciąż pamiętają i nieprzerwanie robią swoje.

Sobota minęła pod znakiem cross country, czyli najbardziej widowiskowej odmiany kolarstwa górskiego. Zawodnicy, którzy zjechali tego dnia do Gielniowa mieli okazję zmierzyć się z trudną technicznie i bardzo wymagającą kondycyjnie trasą, którą zaprojektował i na której trenował sam Diabeł. Niespełna czterokilometrowa runda pełna jest naturalnych i specjalnie budowanych przeszkód, wśród których wymienić trzeba belki, dropy, sekcje kamienne, mostki, rampy, widowiskowe zjazdy i niezliczoną ilość zakrętów.

Sobotnie zawody były jednocześnie podsumowaniem debiutującego w tym sezonie cyklu Hurom MTB Series oraz kolejną edycją Pucharu Mazowsza XC.  Zawody były wpisane do kalendarza mazowieckiego OZKol więc zawodnicy z licencją mogli bez obaw o kary stawić się na starcie.

W pierwszym wyścigu, na krótkiej rundzie zmierzyli się najmłodsi, czyli kategorie żak I, żak II oraz żaczka. Najszybsi byli:

 • Żaczka – Milena Oszkiel
 • Żak I – Patryk Magierski – LKK LUKS Sławno
 • Żak II – Dawid Skwarka – Brzeziny MTB Team

Drugi wyścig rozegrany został już na dużej rundzie, która została jednak nieco zmodyfikowana i uproszczona na potrzeby kategorii juniorka młodsza, młodzik oraz młodziczka. Wśród dziewcząt triumfowały zawodniczki Warszawskiego Klubu Kolarskiego:

 • Juniorka młodsza – Anna Gdańska – WKK
 • Młodziczka – Julia Adrianowska – WKK
 • Młodzik – Arkadiusz Wach – LKK LUKS Sławno

Kolejny wyścig zgromadził na starcie największą ilość zawodników i zawodniczek, a to dlatego, że z dystansem czterech pełnych, dużych rund zmierzyły się kobiety z kategorii juniorka, elita oraz masters oraz panowie z kategorii junior młodszy, masters II i masters III. Faworytką do zwycięstwa od samego początku była Magdalena Sadłecka – niestety defekt już na pierwszej rundzie wykluczył ją z walki o medal.  Pod nieobecność Magdy bezapelacyjną zwyciężczynią w kategorii Elita okazała się świeżo upieczona Mistrzyni Polski XCE Marta Turoboś reprezentująca LKK LUKS Sławno. Poza nią na podium w tej kategorii stanęły Patrycja Świerczyńska – SMS Żywiec KROSS Junior Team oraz Marta Bazańska. W pozostałych kategoriach zwyciężali:

 • Junior młodszy  – Daman Nowakowski – LKK LUKS Sławno
 • Juniorka – Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
 • Kobiety Masters – Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team
 • Masters II – Radosław Szymborski – Inter Cars MTB Team
 • Masters III – Jan Zozuliński – ESKA Team

W przedostatnim wyścigu zmierzyli się juniorzy oraz najmłodsi z mastersów. 5 pełnych rund najszybciej pokonali :

 • Junior – Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno
 • Masters I – Kamil Marczak – BIKE_TAXI&BIKETIRES.PL

W ostatnim, najdłuższym wyścigu , na dystansie 6 pełnych rund wystartowali zawodnicy z kategorii Elita. Po zaciętej walce najlepsi okazali się:

 1. Marceli Bogusławski – MTB Silesia Rybnik
 2. Maciej Jeziorski – KROSS Procycling.pl
 3. Michał Cąpała – RMF ROCKSTAR MTB TEAM
 4. Patryk Adamkiewicz – Mitutoyo PWR Team
 5. Łukasz Matusiak – GATTA Bike Team

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, natomiast najlepsi w kategoriach Elita walczyli również o nagrody finansowe, których pula wyniosła 3000 zł.

O godzinie 17 uczestnicy i organizatorzy minutą ciszy uczcili również pamięć Powstania Warszawskiego.

Zabawa przy muzyce i ognisku trwała w miasteczku zawodów do białego rana.

W drugim dniu Memoriału rozegrany został maraton MTB. Blisko 200 zawodników i zawodniczek rywalizowało na trzech dystansach: Hobby (14 km), Mega (45 km) oraz Giga (59 km). Trasa, choć zlokalizowana w samym centrum Polski, zaskoczyła zwłaszcza przyjezdnych z innych regionów. Na dystansie mega suma przewyższeń to prawie 600 m natomiast dystans giga to ponad 1000 m w pionie. O stopniu trudności trasy niech świadczy to, że najszybsi potrzebowali prawie 2 godzin na pokonanie dystansu mega przy średniej prędkości liczącej niespełna 24 km/h. Przez wszystkich uczestników zapamiętany będzie też zapewne bardzo nietypowy pilot, który towarzyszył startującym na pierwszych kilkuset metrach maratonu, czyli jeździec na galopującym koniu.

Zwycięzcami na poszczególnych dystansach ( OPEN) zostali:

Hobby:

 1. Jarosław Prościński – Sport Serwis T. Miklas
 2. Mateusz Szymański                 
 3. Piotr Kałużny – WKK
 1. Patrycja Świerczyńska – SMS Żywiec KROSS Junior Team
 2. Dagmara Helman
 3. Agnieszka Mularczyk – Jura Bike Częstochowa

Mega:

 1. Dawid Mijas                                            
 2. Szymon Matuszak – VolksWagen Samochody Użytkowe
 3. Bartosz Bożek
 1. Iwona Piwowar
 2. Anna Blukacz – Estile Racing Team
 3. Iga Smagłowska – KK Idea Bank 3R

Giga:

 1. Mariusz Marszałek – Kettler Bike Team
 2. Michał Cąpała – RMF RockStar MTB Team
 3. Wojciech Agier – MaxxBike Team
 1. Dorota Warczyk – Start Tomaszów Mazowiecki
 2. Nikola Bujak – Absolute Bike Team
 3. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę zawodnicy byli wspierani, dopingowani do walki i dekorowani przez Katarzynę Galińską wraz z córkami Karoliną i Oliwką, która po zakończonych zawodach powiedziała:

1-2 sierpnia. Dwa wyjątkowe dni dla mnie i mojej rodziny. Wyjątkowe dzięki obecności znajomych i przyjaciół, którzy tak licznie stawili się w Gielniowie, aby powspominać Marka i przejechać się trasą, którą on sam wielokrotnie pokonywał. To były dwa dni kolarskiego święta. 1 sierpnia wyścig XC, a 2 sierpnia maraton. Podziękowania należą się Mariuszowi Sarwińskiemu i MTB Opoczno, dzięki ich zapałowi i ciężkiej pracy ta impreza była wyjątkowa pod każdym względem. Gielniów znów tętnił życiem tak jak w 2012 , kiedy Marek i Mariusz organizowali tam pierwszy wyścig. Wiele miłych wspomnień, ale i też chwile smutku, że Marka już tu w Gielniowie z nami nie ma.

Za rok spotykamy się znów w okolicach urodzin Marka, w tym samym miejscu na kolejnym Memoriale – my będziemy nadal robić swoje i zrobimy co w naszej mocy, żeby trasy były jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej wymagające. Wy bądźcie z nami, nie zapominajcie o Diable i przyjedźcie razem z nami uczcić Jego pamięć. #justdoyoujob

Za wszelką pomoc udzieloną podczas organizacji tego wydarzenia dziękujemy:

 • Gminie Gielniów i wójtowi Władysławowi Czarneckiemu
 • Gminie Opoczno i burmistrzowi Rafałowi Kądzieli
 • Firmie HUROM
 • Falck Region Łódzki i Michałowi Winterowi
 • Studio 107 i Jackowi Plucińskiemu
 • Firmie Woy – Paweł Wojciechowski
 • OSP Gielniów, OSP Jastrząb, OSP Rozwady i koordynatorowi zabezpieczenia Bernardowi Poprzecznemu
 • Zbigniewowi Królowi, firmie OST Pomiar, Zajazdowi Ranczo – Mroczków, Zespołowi Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym

Pełne wyniki z obu dni znajdują się na stronie: http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=02082015

COMMENTS

DISQUS: 0