[PR] Park Śląski gościł sprinterów

HomeINFORMACJE PRASOWEMitutoyo AZS Wratislavia

[PR] Park Śląski gościł sprinterów

W niedzielę 26. lipca odbyła się II edycja cyklu miejskich sprintów rowerowych Eliminator MTB. W parkowej scenerii rywalizowali zawodnicy z całej Polski.

Za nami II edycja cyklu rowerowych sprintów Eliminator MTB. Trasa wyznaczona w centru Parku Śląskiego nie należała do łatwych – ciasne zakręty, krótki ale wymagający podjazd oraz wiele sekcji schodów – było zatem wiele miejsc na popełnienie błędów, które mogły kosztować awans do kolejnej rundy. Do tego mocna stawka zawodników, z aktualną Mistrzynią Polski w XCE na czele. Dzięki temu rywalizacja przebiegała bardzo emocjonująco, a przybywający kibice mieli okazję obserwować niezwykle widowiskowe wyścigi. Wyniki z czasówki pokazały, którzy z zawodników pretendują do walki o czołowe lokaty. Wyścig kobiet okazał się równocześnie finałem, gdyż zgłosiły się jedynie 4 zawodniczki. Triumfowała z bezpieczną przewagą Marta Turoboś z LKK LUKS Sławno, wyprzedając Karolinę Kukułę (AGH Cycling Team), oraz Barbarę Krzyśko (Mitutoyo Dema PWr). Bardzo wiele emocji, jak na finał przystało, wzbudził ostatni wyścig panów, w którym spotkali się: Tomasz Dygacz, Adrian Rzeszutko, Grzegorz Bem i Michał Pękala. Najlepiej na starcie poradził sobie Rzeszutko, który wypracowaną przewagę dowiózł do mety. Jednakże na kresce wygrał zaledwie o „grubość opony” z drugim tego dnia Dygaczem. Trzecie miejsce dla Bema.

Po raz kolejny organizatorzy imprezy pokazali, że kolarstwo w formule eliminacyjnej jest niezwykle medialnym wydarzeniem. Najlepiej świadczą o tym pozytywne opinie zawodników, licznie zgromadzeni kibice oraz duże zainteresowanie mediów. Potencjał Eliminatora MTB z powodzeniem wykorzystało kilka firm, które na swoich stoiskach przygotowały wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Symulator Formuły F1 przygotowany przez BenQ, e-bike marki Kreidler, drukowanie zdjęć na stoisku Epson, czy możliwość wygrania na weekend Citroën C4 Cactus.

COMMENTS

DISQUS: 0