[PR] JUST DO YOUR JOB…

[PR] JUST DO YOUR JOB…

Marta Mikołajczyk (Crazy Racing Team) – Memoriał Marka Galińskiego – Gielniów
Maciej Jeziorski (KROSS ProCycling.pl) – Memoriał Marka Galińskiego – Gielniów
Memoriał Marka Galińskiego 2015 – Gielniów – junior / masters [galeria]
Weekend w Gielniowie czyli “róbmy swoje!”
Wyniki – 1-2 sierpnia 2015

1 sierpnia w dniu urodzin Marka Galińskiego zapraszamy do Gielniowa, gdzie “cała Polska pojedzie właśnie dla Marka”. Takie właśnie hasło przyświecać będzie dwudniowej imprezie, jaką MTB Opoczno przygotowuje dla wszystkich miłośników kolarstwa górskiego i dla tych, którzy chcą  w taki sposób razem z nami uczcić Jego pamięć.

W sobotę, na trudnej technicznie i bardzo wymagającej trasie, którą układał sam Diabeł, rywalizować będą wszyscy ci, dla których XCO stanowi tą najciekawszą i najważniejszą odmianę MTB. Tu  w 2012 odbyły się zawody Pucharu Polski. W ramach zawodów, będących podsumowaniem pierwszego sezonu cyklu Hurom MTB Series rozegrana zostanie również kolejna edycja Pucharu Mazowsza. Na trasie zobaczymy więc nie tylko amatorów, ale i zawodowców ze wszystkich kategorii wiekowych od żaków aż po mastersów.

just do your job marek galiński

Trasa ‘tysiąca zakrętów’ to niespełna czterokilometrowa pętla, na której na zawodników czekają, oprócz tytułowych zakrętów, specjalnie przygotowane sekcje techniczne: dropy, mostki, kamienie, karkołomne zjazdy i wszystko to czego na prawdziwym XCO zabraknąć nie może. Sposób wytyczenia trasy sprawia, że oprócz tego, że stanowi duże wyzwanie dla zawodników to jest ona bardzo widowiskowa, a kibice z łatwością mogą obserwować zmagania startujących.

Na niedzielę 2 sierpnia zaplanowano maraton MTB, podczas którego zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą na trzech dystansach.

  • Hobby – 12-15 km, dystans rodzinny, do przejechania dla każdego, kto lubi jeździć na rowerze, także dla najmłodszych kolarzy.
  • Mega – ok 45 km, ok 600 m przewyższenia, dystans dla każdego amatora kolarstwa górskiego
  • Giga – ok 60 km, ok 1000m przewyższenia, dystans dla najbardziej wprawionych i wytrwałych

Trasa maratonu nie należy do łatwych, zwłaszcza w jej drugiej części, która przez zawodników z dystansu giga pokonywana będzie dwukrotnie. Z całą pewnością może zaskoczyć tych, którzy przekonani są, o tym, że w pozornie płaskim centrum Polski nie da się pojechać prawdziwego MTB. Satysfakcja z przejechania tras, które układał i na których trenował Marek Galiński, powinna jednak wynagrodzić wysiłek, który trzeba będzie w to włożyć.

gielniów 2015 trasa xco podjazd

W czasie maratonu na terenie miasteczka zawodów odbędą się zawody dla najmłodszych, także zapraszamy całymi rowerowymi rodzinami, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapisy na zawody :

Wszystkie niezbędne informacje, regulaminy, godzinowy plan startów  – www.mtbopoczno.pl

Na zawodników i kibiców czekają bezpłatne parkingi oraz miejsca kempingowe, a w sobotni wieczór zapraszamy na bardzo kolarską zabawę przy ognisku i muzyce.

Zrobimy wszystko żeby zapewnić fantastyczną atmosferę, najwyższy możliwy poziom sportowych zmagań i żeby ten memoriał zapadł wszystkim na długo w pamięć.

Wy bądźcie z nami. Swoją obecnością i udziałem w sportowej rywalizacji pokażcie, że wszyscy pamiętamy i robimy dalej swoje, tak jak chciałby Marek.

Trasa sobotniego wyścigu XCO


 

gielniów 2015 trasa xco


Trasa niedzielnego maratonu


 

gielniów 2015 trasa xcm


Link do filmu z ubiegłorocznego wyścigu „Cała Polska jedzie dla Marka”:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9sJ3AU8W5ic[/youtube]


COMMENTS

DISQUS: 0