[PR] Transgraniczny Maraton Kresowy w Sejnach

HomeINFORMACJE PRASOWERomet Racing Team

[PR] Transgraniczny Maraton Kresowy w Sejnach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Za nami wyjątkowy Maraton Kresowy „Pogranicze z Gaładusią” w Sejnach. Bardzo malownicza trasa wokół granicznego jeziora Gaładuś przebiegała częściowo przez terytorium Litwy. W Krasnogrudzie maratończycy przejeżdżali obok dworku związanego z rodziną noblisty Czesława Miłosza. Jak zawsze na Kresowych wyścig odbywał się międzynarodowej obsadzie. Na głównym dystansie zwyciężyła zawodniczka z Litwy Silvija Latozaite oraz wiecznie młody, były kolarz zawodowy Dariusz Zakrzewski.

Mimo, że Sejny leżą w rejonie określanym jako „polski biegun zimna”, to i tutaj dotarły tropikalne upały. Atmosferę przed startem podgrzał także występ urodziwych, sejneńskich mażoretek. Jednak w czasie samego wyścigu organizatorzy zadbali, aby w maksymalnym stopniu ułatwić zawodnikom rywalizację w tych warunkach. Bufety były dobrze zaopatrzone w wodę. Kurtyny wodne na trasie pozwalały na chwile ulgi. Meta była zlokalizowana w ośrodku nad rzeką Marycha. Większość zawodników skorzystała z ochłody jaką oferował jej nurt.

Wyścig uzyskał najwyższe oceny zawodników. Viktar Muryhin z Grodna określił Maraton Kresowy w Sejnach jako wzorcowy i dziękował organizatorom za rowerowe święto. Podkreślił perfekcyjną organizację i świetne oznakowanie trasy. Z zachwytem wyraził się także o posiłku dla zawodników w postaci regionalnych kartaczy, nazywanych tutaj także cepelinami.

Ceremonię nagradzania zawodników prowadził dowcipnie w trzech językach Jerzy Lewko ze Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego. Brali w niej udział Starosta Sejneński Piotr Alszko, Burmistrz Miasta Sejny Arkadiusz Nowalski, Wójt Gminy Sejny Dariusz Łostowski oraz Krzysztof Bednarski, który reprezentował Nadleśnictwo Pomorze. Wszystkie te instytucje wsparły organizację Maratonu Kresowego w Sejnach. Rzadko się zdarza tak zgodna współpraca tylu urządów i instytucji. W zabezpieczeniu trasy brały udział nie tylko polscy policjanci, strażacy i leśnicy, ale także litewska policja i Służba Ochrony Granic Litwy.

Na dystansie Maraton, który liczył 74 km najszybsi byli zawodnicy drużyny Mistral Dariusz Zakrzewski i Andrej Murygin. Najniższe miejsce na podium zajął lider klasyfikacji generalnej Sarunas Pacevicius (Sprint SBR Bank Team). Wśród pań najszybsza była jego koleżanka klubowa Silvija Latozaite. Drugie miejsce zajęła Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks), zaś trzecie Justyna Dróżdż (Olympic Sport Romet Team)

W Półmaratonie zwyciężyli Klaudia Ostrowska (MTB Suwałki) i Piotr Chrzanowski (Bliska Team). Na dystansie Mini (10km) najszybsi byli młodzi zawodnicy z Niemenczyna ze Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego Karina Mickiewicziutie i Romuald Aleksandrow.

Kolejny wyścig z cyklu Maratony Kresowe odbędzie się 18 lipca na Białorusi, w okolicy miasteczka Sopoćkinie niedaleko Grodna.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0