[PR] Bike Week – Festiwal rowerowy w Szklarskiej Porębie

[PR] Bike Week – Festiwal rowerowy w Szklarskiej Porębie

Inter Cars MTB Team podsumowuje start na BM w Bielawie
Plan na weekend 31/2017
Plan na weekend 18/2016
Wyniki – 7-8 lipca 2018
Bartosz Janowski (Romet MTB Team) – Bike Maraton, Wisła

Bike Week, coroczne święto cyklistów w Szklarskiej Porębie, w tym roku już na początku lipca. Od 6 do 12 lipca miasto pod Szrenicą stanie się mekką polskiego kolarstwa. Festiwal był świętem miłośników wszystkich odmian MTB, a tym razem do grona uczestników dołączą również zawodnicy specjalizujący się w kolarstwie szosowym.

Bike Maraton swoją VI odsłonę w sezonie zaplanował w sobotę 11 lipca. Stratujemy tradycyjnie przy dolnej stacji kolei na Szrenicę. Dla każdego do wyboru trzy trasy zróżnicowane pod względem długości i trudności ale na każdej trasie uczestnicy poczują klimat prawdziwego MTB. Najkrótsza trasa liczy 23 km i jest do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji. Dłuższe dystanse ( Mega 50 km i Giga 72 km) to już prawdziwe górskie wyzwanie dla najlepszych zawodników MTB w Polsce.

W sobotę podczas Bike Maratonu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – Junior Trophy, czyli Dziecięcy Bike Maraton. Krótki tor wyścigowy dla maluchów zostanie zbudowany przy “jeziorku” pod wyciągiem znanym ze słynnych rowerowych skoków do wody (w programie Bike Week w niedzielę o 20.00)

W niedzielę rywalizacja będzie przebiegać na szosach wokół Szklarskiej Poręby w pierwszym Izerskim Klasyku, wyścigu dla amatorów ścigania po drogach  asfaltowych, które wokół Szklarskiej Poręby są pierwszej klasy. Widokowa pętla przez Zakręt Śmierci, Świeradów Zdrój i miejscowości leżące u podnóża Gór Izerskich zaspokoją odczucia duchowe wszystkich startujących, a finałowy podjazd ze Świeradowa Zdroju przez Rozdroże Izerskie na Zakręt Śmierci pozwoli poczuć się uczestnikom jak na górskich etapach Tour de France.

Bike Week to również spotkania branży rowerowej (i nie tylko) w postaci mini targów rowerowych. Swoje produkty przedstawią przedstawiciele marki SCOTT i Syncros, modele samochodów 4 x 4 zaprezentuje przedstawiciel koreańskiej marki SsangYong. Wszystko sfilmują z ziemi i powietrza drony i kamery marki AEE. Przegląd najnowszych trendów ubrań rowerowych pokaże nam firma Kuest, a nawodnieniem wszystkich zajmie się Wojcieszowianka i ETIXX.

Poza Bike Maratonem i Szosowym Klasykiem podczas Bike Week będzie można zmierzyć się również z Downhillem, Pump Track, skokami na wielką poduchę, Enduro, Dirtem i jeszcze wieloma innymi dyscyplinami rowerowymi. A wszystko to w jednym miejscu – przy dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę. Bike Week zakończy w niedzielę wieczorem koncert grup Leniwiec i Fisz Emade Tworzyo.

Więcej informacji o Bike Maratonie można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz www.fb.com/bikemaraton. O Szosowym Klasyku na www.szosowyklasyk.pl a o całym festiwalu na www.bike-week.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0