[PR] Bike Week Szklarska Poręba – 6-12 lipca 2015

[PR] Bike Week Szklarska Poręba – 6-12 lipca 2015

Ściganie enduro na festiwalu Bike Week w Szklarskiej Porębie
Ściganie on-sight w Szklarskiej Porębie
Bike Adventure 2017 – lista startowa prawie pełna
Bike Adventure, Szklarska Poręba 2016 [wideo]
Nadchodzi EMTB Enduro, Szklarska Poręba

Już niebawem w Szklarskiej Porębie rusza Festiwal Rowerowy „BIKE WEEK” – będzie to cały tydzień rowerowego szaleństwa. Znany wszystkim rowerowym zajawkowiczom festiwal zmienia swoje oblicze.

Po pierwsze zmiana terminu – rowerowy zawrót głowy odbędzie się między 6 i 12 lipca. Po drugie wiele nowości m.in. Szosowy Klasyk, EMTB Enduro czy koncert gwiazdy FISZ EMADE TWORZYWO. A po trzecie, po czwarte, piąte itd. wiele, wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Festiwal BIKE WEEK, który tradycyjnie odbędzie się u podnóża Szrenicy to impreza zarówno dla miłośników twardej rywalizacji, jak i czystej rekreacji w postaci wspólnych luźnych przejażdżek rowerowych. Dla tych pierwszych odbędą się zawody: EMTB Enduro, Downhill, wyścig kolarski – Szosowy Klasyk, Bike Maraton,
Dirt Jump Best Trick, Pump Track Race, a także legendarne już skoki do wody. W ramach rekreacyjnej części festiwalu, już od poniedziałku 6 lipca, będzie można pojeździć w grupach w ramach organizowanych wycieczek po pięknych okolicznych trasach rowerowych, bądź też przejechać wspólnie trasy wyścigów na których będą rywalizować zawodnicy. Warto wziąć udział w wycieczkach bo na ich uczestników czeka wiele niespodzianek.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KSkQYxWiapE[/youtube]


W sobotę i niedzielę na górnym parkingu przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę wszyscy uczestnicy BIKE WEEK’u będą mogli szlifować swoją technikę „pompowania” a następnie wystartować w zmaganiach na specjalnym drewnianym torze typu Pump Track. Kolejna wielka atrakcja imprezy to ogromna poducha BIG AIR BAG. Poza tym w miasteczku festiwalowym na parkingu górnym znajdować się będzie tor zabawowo-testowy typu „FUN TRACK” – czyli różnego rodzaju kładki, tralki, rollery oraz mini rock garden. Dzieci również będą miały swoje miejsce w specjalnej przygotowanej Strefie Malucha oraz podczas przygotowanych mini wyścigach.

Dodatkowo, na terenie miasteczka odbędą się mini targi rowerowe BIKE EXPO gdzie będzie można obejrzeć najnowszy sprzęt i akcesoria rowerowe. W miasteczku festiwalowym będzie można również podziwiać umiejętności mistrzów dwóch kółek, którzy zaprezentują swoje niebywałe umiejętności podczas pokazów skoków Dirt Jump oraz Trialu rowerowego.

W niedzielę, 12 lipca, tuż po legendarnych już skokach do wody – rozpoczniemy muzyczne zakończenie imprezy. Na rozgrzewkę zagra Leniwiec a na koniec przysłowiowa wisienka na torcie – Fisz Emade Tworzywo, który zaprezentuje utwory z swojej najnowszej, rewelacyjnej płyty„Mamut”.

Program oraz inne informacje o imprezie:

www.szklarskaporeba.pl/bikeweek oraz na www.facebook.com/bikeweekszklarska

COMMENTS

DISQUS: 0