[PR] Podsumowanie Puchar Ziemi Łódzkiej – Hurom XC Cup #4 – Zgierz – Malinka

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Podsumowanie Puchar Ziemi Łódzkiej – Hurom XC Cup #4 – Zgierz – Malinka

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W pierwszą niedzielę wakacji rozegrana została czwarta edycja Pucharu Ziemi Łódzkiej Hurom XC Cup. Tym razem amatorzy cross country w formule olimpijskiej spotkali się w Zgierzu na terenie ośrodka Malinka, gdzie Opoczno MTB przy współpracy z medicycling.eu przygotowały dla nich ciekawą i wymagającą trasę, która bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich tych, którzy na Malinkę trafili po raz pierwszy. Czteroipółkilometrowa runda przypadła chyba wszystkim do gustu. Ciekawe single, dropy, szybkie zjazdy, rampa i miasteczko zawodów zlokalizowane na polanie otoczonej wodą – to musiał być przepis na udaną niedzielę.

Mimo padającego z samego rana deszczu i nieciekawych prognoz pogody na starcie stanęło blisko 100 zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli  się w pięciu wyścigach.

W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa lekarzy i studentów medycyny MediCup 2015. W związku z tym każdy uczestnik i kibic mógł skorzystać z bezpłatnych porad medycznych a zabezpieczenie medyczne zapewnione przez świeżo upieczonych absolwentów wydziału lekarskiego sprawiało, że każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Jako pierwsi na start wyruszyli najmłodsi. Uproszczona runda dla kategorii żak/żaczka po pierwszej sekcji podjazdów prowadziła dookoła jeziora. Pokonanie dwóch takich rund zajęło zwyciężczyni Natalii Wierudzkiej (Społem Łódź) 0:10:08, natomiast Jakub Witek (LKK Start Tomaszów Mazowiecki) uporał się z tym zadaniem w czasie 0:08:16.

W drugim wyścigu na dystansie jednej pełnej rundy zmierzyli się młodzicy i młodziczki. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Karol Dziambor (Grupa Kolarska Bike Atelier Gliwice) po raz kolejny nie dał szans rywalom. Najszybsza młodziczką była Patrycja Zawierta (TSR Wieruszów)

Kolejny wyścig to 3 pełne rundy w wykonaniu juniorów i juniorów młodszych. Wśród tych pierwszych triumfował Dawid Pauliński (LSKK Bełchatów), najszybszym juniorem młodszym został natomiast Mateusz Ptak (ULKS Tandem Pajęczno).

Na starcie kolejnego wyścigu stanęły panie z kategorii Elita oraz Lejdis oraz zawodnicy Masters IV i Masters V. Do pokonania mieli oni 4 duże rundy. Na podium stanęli:

Elita kobiet:

 1. Kinga Janiak (MaxxBike team)
 2. Lidia Pyciarz
 3. Paulina Porczyk (MaxxBike Team)

Lejdis:

 1. Anna Urban (Kettler Bike Team)
 2. Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki)
 3. Kinga Podlaszewska

Masters IV:

 1. Piotr Gajewski (Kettler Bike Team)
 2. Mariusz Hajzler (Jastrzębie Łaskie)
 3. Adam Chwałowski (Estille Racing Team)

Masters V:

 1. Marek Steciuk (Kettler Bike Team)
 2. Andrzej Sadłecki (Kettler Bike Team)
 3. Jacek Pietrucha

Ostatni wyścig, na dystansie sześciu rund zgromadził już tradycyjnie największą ilość startujących, czyli ponad czterdziestu zawodników z kategorii Elita i Masters III. Od samego początku na prowadzenie wysunęli się Łukasz Matusiak (Gatta BIke Team) oraz Michał Cąpała (RMF Rockstar MTB Team). Jechali razem dwa okrążenia, niestety na kolejnej rundzie Michał urwał pedał i po ukończeniu trzeciego okrążenia musiał wycofać się z dalszej rywalizacji tracąc szansę na dobre miejsce na podium. Po niezwykle zaciętej walce jako pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Matusiak, za nim z piętnastosekundową stratą wyścig ukończył Mariusz Marszałek (Kettler Bike Team). Na podium w obu kategoriach stanęli:

Elita:

 1. Łukasz Matusiak (Gatta Bike Team)
 2. Paweł Król (Warszawski Klub Kolarski)
 3. Łukasz Staszko (MaxxBike Team)

Masters III:

 1. Mariusz Marszałek (Kettler BIke Team)
 2. Marcin Malinowicz (Rowery Turowski)
 3. Jakub Szłapski (Cyklomaniacy.pl)

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały liczne, cenne nagrody-niespodzianki.

Najszybsza lekarka – Agnieszka Wintrowicz i najszybszy lekarz – Oskar Kublin zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Zgierza.

W trakcie zawodów, kiedy dorośli i młodzież ścigali się na trasie, na terenie miasteczka odbył się rajd przygodowy dla dzieci, natomiast Ci którzy chcieli przekonać się jak czują się zawodnicy na rundzie mogli wziąć udział w wirtualnym wyścigu na trenażerze.

Pełne wyniki http://www.ostpomiar.pl/images/file/Wyniki%20Zgierz.pdf

Kolejna edycja cyklu już 12 lipca w Rawie Mazowieckiej. Zapraszamy.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0