[PR] Finał Hurom MTB Series już w najbliższą niedzielę!

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Finał Hurom MTB Series już w najbliższą niedzielę!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W najbliższą niedzielę 5 lipca w Mroczkowie Gościnnym odbędzie się finał debiutującego w tym sezonie, ogólnopolskiego cyklu wyścigów w formule XCO – Hurom MTB Series.

Opoczno MTB, pozostali organizatorzy poszczególnych edycji oraz sponsor generalny cyklu firma Hurom Polska serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już posmakowali cross country oraz tych, którzy chcą spróbować swoich sił właśnie w tej odmianie kolarstwa górskiego.

Dzięki współpracy z Gminą Opoczno na imprezie nie będą pobierane żadne opłaty startowe ani opłaty za numery. Wszystkie kategorie wiekowe startują za darmo.

Po prawdziwie górskich edycjach finał wraca do centralnej Polski. Niech to jednak nikogo nie zmyli. Trasa wyścigu poprowadzona jest  na terenie parku, pętla liczy około 3 km i choć suma przewyższeń nie jest imponująca to na pewno nie będzie ani łatwo ani tym bardziej nudno. Trasa została w dużej mierze ‘zbudowana’ rękami ekipy z Opoczna. Na zawodników czekają więc odcinki techniczne, belki, uskoki, mostki, korzenie, sekcje kamieni, przeprawy przez rzeczkę, które w połączeniu z  interwałowym charakterem całej trasy czynią ją bardzo ciekawą i wymagającą. Nie można spodziewać się gór czy długich, sztywnych podjazdów, ale każdy będzie mógł się przekonać, że nawet na z pozoru płaskim terenie można przygotować naprawdę ciekawą trasę xc.

Runda wytyczna jest na niewielkiej przestrzeni zabytkowego parku co czyni ją atrakcyjną również dla kibiców, którzy mogą łatwo obserwować rywalizację zawodników w różnych częściach trasy jednocześnie.

Pula nagród finansowych w niedzielnym wyścigu w kategoriach senior/seniorka wynosi 2600 zł, a każdy uczestnik zawodów będzie mógł  wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych niespodzianek.

Na najlepszych w klasyfikacji generalnej całego cyklu czekają cenne nagrody w tym m.in. karbonowe rowery.

Podczas finałowej rozgrywki postanowiliśmy zadbać też o najmłodszych, dla których ‘dorosłe’ XCO to jeszcze za duże wyzwanie. Nawet maluchy na rowerkach biegowych będą mogły poczuć przedsmak prawdziwego ścigania, także zapraszamy całymi rowerowymi rodzinami.

Trasa będzie dostępna do treningów już od piątku, a dla zainteresowanych istnieje możliwość noclegu w pobliskiej szkole.

Dla wszystkich uczestników finałowej edycji w Mroczkowie przygotowaliśmy też specjalną niespodziankę, związaną z zaplanowaną na 1-2 sierpnia dwudniową imprezą pod hasłem ‘Cała Polska jedzie dla Marka’. Każdy kto wystartuje 5 lipca w Mroczkowie będzie zwolniony z opłat zarówno za sobotni wyścig XCO jak i niedzielny maraton w Gielniowie.

Harmonogram zawodów:

  • 8.00 – otwarcie biura zawodów
  • 10.45 –  żak, żaczka, młodzik, młodziczka
  • 11.50 – juniorka, seniorka, kobieta masters
  • 13.30 – junior młodszy, masters I,II,III, IV
  • 15.30 – junior, senior

Przypominamy, że zapisy do poszczególnych wyścigów są zamykane na pół godziny przed ich startem.

Szczegółowy regulamin http://www.ostpomiar.pl/?cat=regulaminy&page=29032015

Zapisy internetowe http://www.ostpomiar.pl/?cat=zapisy&page=zapisy

Zapraszamy!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0