MŚ XCM – skład reprezentacji Polski [nieoficjalne]

HomeSportJBG-2

MŚ XCM – skład reprezentacji Polski [nieoficjalne]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w sobotę 27 czerwca o godzinie 7:10 rano na trasę wyruszą najlepsi maratończycy z całego świata, by walczyć o tytuł tego najlepszego w 2015. Nie zabraknie tym razem także Polaków. 2015 to ważny rok, bo po raz pierwszy od lat udało się pozyskać w MSiT środki na dyscypliny nieolimpijskie. W związku z tym na MŚ w maratonie MTB możemy wystawić w ramach kadry maksymalnie 6 zawodników. Oprócz tego swój udział w MŚ XCM można było sobie zapewnić kończąc w czołówce któryś z tegorocznych maratonów zaliczanych do UCI Marathon Series. Z wyjątkiem Michaliny Ziółkowskiej nikt nie skorzystał z tej opcji.

Jeszcze kilka dni temu skład Reprezentacji Polski wyglądał następująco:

 • Wojciech Halejak (JBG-2)
 • Bartosz Janowski (Romet MTB Team)
 • Mariusz Kozak (JBG-2)
 • Paula Gorycka (4F Scott Racing)
 • Magdalena Sadłecka (BodyKinetic.pl)
 • Michalina Ziółkowska (Volksvagen Samochody Użytkowe)

Pozostali zawodnicy zgłoszeni na MŚ XCM przez Polski Związek Kolarski:

 • Bogdan Czarnota (Volksvagen Samochody Użytkowe)
 • Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo DEMA PWR)
 • Mariusz Michałek (JBG-2)

Miniony weekend przyniósł jednak znaki zapytania oraz zmiany:

 • Paula Gorycka (4F Scott Racing) bez podania przyczyny zrezygnowała ze startu w MŚ XCM
 • Magdalena Sadłecka (BodyKinetic.pl) doznała podczas wczorajszego Bike Maratonu w Jeleniej Górze kontuzji, która zmusiła ją do zejścia z trasy. Nie znam jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie startu w MŚ XCM.
 • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął miejsce Łukasza Klimaszewskiego (Mitutoyo DEMA PWR)

Trasa z jaką przyjdzie zmierzyć się naszym zawodnikom liczy 60 km / 3400 m w wersji dla kobiet oraz 87 km / 4700 m w wersji dla mężczyzn. Finisze kobiet spodziewane są około godziny 11.00, a mężczyzn godzinę później.

[AKTUALIZACJA]

W dniu dzisiejszym udało mi się porozumieć z Prezesem Związku Kolarskiego Wacławem Skarulem, który poinformował mnie, że w Reprezentacji Polski na międzynarodowe zawody rangi mistrzowskiej nie mogą być zawodnicy, którzy posiadają licencję elita, a nie przestrzegają przepisów PZKol / UCI w tym 1.2.019 o imprezach zakazanych. Stąd decyzja o skreśleniu z jej składu Bartka Janowskiego, który w tym roku wystartował m.in. w Cyklokarpatach w Strzyżowie.

Co ciekawe ostatecznie także Bartłomiej Wawak nie wystartuje w Mistrzostwach Świata. Jego start negatywnie zaopiniował Andrzej Piątek, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Kolarskiego.

val gardena 2015 uci mountain bike marathon world championships logo map profiles

Dokładne informacje na stronie organizatora.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1