[PR] Relacja z IV etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015

[PR] Relacja z IV etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015

REKLAMA
Plan na weekend 21/2017
Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric) – GP Kaczmarek Electric MTB – Kargowa
GP Kaczmarek Electric MTB w Żarach – po raz pierwszy, ale z przytupem
Krzysztof Łukasik (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Maraton MTB Kargula i Pawlaka / GP Kaczmarek Electric MTB
Wyniki 10-11 czerwca 2017

W niedzielę, 14 czerwca br. w Kargowej odbył się czwarty etap cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na czterech dystansach (mini, mega, giga i młodzik) ścigało się ponad 750 kolarzy. W kategoriach spoza głównego wyścigu wystartowało również wyjątkowo dużo dzieci, co zbliża ogólną liczbę miłośników kolarstwa uczestniczących tego dnia w zawodach do blisko 900 osób. Jest to absolutny rekord w historii maratonów w Kargowej, organizowanych w ramach cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Zwycięzcą wyścigu został Andrzej Kaiser.

Trasa z pewnością nie należała do łatwych. Opinie zawodników na ten temat były bardzo podobne: wymagała sporo wysiłku, trzeba było jechać w pełnym skupieniu, żeby poradzić sobie z przeszkodami i technicznymi elementami, ale też bardzo ciekawa i urokliwa. Ciężkie, gorące powietrze nie ułatwiało zawodnikom zadania, na szczęście po nocnym deszczu na trasie nie było zbyt dużo kurzu, dzięki czemu jechało się trochę lżej.

Paulina Bielińska (1. miejsce, dystans giga): To moje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji cyklu Kaczmarek Electric, więc bardzo się cieszę. Dużo dała mi znajomość trasy, jestem u siebie i znam ją bardzo dobrze. Jeśli chodzi o rywalizację między paniami, to na początku jechałyśmy razem, dość szybko odbiłam i tak już zostało do końca.

Patryk Krajewski (dystans mega): Trasa jak zawsze świetnia, choć wymagająca, trudna technicznie. Dzisiaj poszło mi trochę słabiej, zawsze staram się stanąć na podium, ale zawodnicy są świetnie przygotowani, więc dziś poza podium. Kolejny etap już w Lubrzy, zobaczymy…

Andrzej Worona (dystans mega): Trasa bardzo wymagająca, dało się to odczuć, zresztą widać to po mnie, interwały, trochę single tracków. Trzeba przyznać, że poziom z roku na rok rośnie, fajnie się tu przyjeżdża, fajnie się ściga, jest motywacja do trenowania. Lubię tu być również ze względu na zaplecze organizacyjne, dodatkowe atrakcje dla dzieci, możne przyjechać całą rodziną.

Krzysztof Dziuba, przedstawiciel organizatora zawodów: Cieszę, że dziś w Kargowej padł kolejny rekord, jeśli chodzi o frekwencję. Ale dzisiejsze zawody są wyjątkowe, ponieważ oprócz wyścigów odbywa się tu również mała akcja charytatywna na rzecz Karola, chorego chłopca, dodatkowo mocno doświadczonego przez los. Środki finansowe dla Karola pozyskamy między innymi dzięki licytacji strojów reprezentanta Polski Marka Konwy.

Wyniki:

Mini

  • Panie: 1. Paulina CODA, COLEX RACING TEAM; 2. Monika OTULAKOWSKA; 3. Agnieszka BACZUŃ, AGA TEAM MTB.
  • Panowie: 1 Wojciech CZETERBOK, Green Bike MTB Team; 2. Olaf MAŁEK Trasa, Zielona Góra; 3. Jerzy BIELIŃSKI, Kargowa Team.

Mega

  • Panie: 1. Małgorzata ZELLNER, Euro Bike Kaczmarek Electric Team; 2. Magdalena WOJTYŁA, IM-MOTION KROSS TEAM; 3. Idalia GMURA E.Corax Rant-Team Zielona Góra.
  • Panowie: 1. Przemysław ROZWALKA, MW Invest Group; 2. Mateusz LEWANDOWSKI, UKS MRÓZ JEDYNKA Kórnik; 2. Rafał CHMIEL, FSD Sport.

Giga

  • Panie: 1. Paulina BIELIŃSKA, Volkswagen Samochody Użytkowe; 2. Katarzyna HENDRZYK-MAJEWSKA, Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team; 3. Małgorzata LEWANDOWSKA, ROWERY TUROWSKI TEAM.
  • Panowie: 1. Andrzej KAISER, Euro Bike Kaczmarek Electric Team; 2. Krzysztof KRZYWY, NEXUS TEAM; 3. Adam ADAMKIEWICZ, REAL 64-sto

COMMENTS

DISQUS: 0