[PR] Podsumowanie Bike Cross Maraton MTB – Wyrzysk

[PR] Podsumowanie Bike Cross Maraton MTB – Wyrzysk

5 maja. Lotto Poland Bike Marathon jedzie do Radzymina
Kolarskie święto w Łysej Górze
Dariusz Batek w Reprezentacji Polski na ME w Maratonie MTB
Piotr Krysiewicz i Kornelija Kertenyte najlepsi w Augustowie
Mitutoyo AZS Wratislavia przed MP XCO 2017

31 maja 2015 r. na drugiej imprezie cyklu Bike Cross Maraton MTB w Wyrzysku pojawiło się ponad 550 osób. Rosnąca z roku na rok frekwencja bardzo cieszy organizatorów i świadczy o tym, że ta jedna z najciekawszych tras w Wielkopolsce zasługuje w pełni na dłuższym dystansie na miano Mistrzostw Wielkopolski w Maratonie MTB.

Trasa w Wyrzysku oferuje w pigułce wszystko, co w MTB najlepsze –  trochę błota, odpowiednią ilość bruku i emocjonujące zakręty. Uczestnicy mieli do pokonania dwa dystanse – 34 km MINI lub 67 km MEGA w poziomie i ponad 1000 m w pionie.

Piękne okolice Wyrzyska docenili również mundurowi, którzy przyjechali na Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów w kolarstwie górskim. Około trzydziestu policjantów ścigało się wspólnie z resztą uczestników i reprezentowało wysoki poziom na trasie, jak i poza nią – po zawodach odbyły się pokazy sprzętu policyjnego oraz szkolenia zorganizowane przez obecnych przedstawicieli służb mundurowych.

Patroni wydarzenia – Marek i Zbyszek, zadbali o pogodę i zapewnili słońce, przyjemną temperaturę i brak deszczu. Na asfalcie było dość wietrznie, co uatrakcyjniło fragmenty szosowe dla miłośników MTB.

Wśród mężczyzn na dystansie MEGA triumfował Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który wyprzedził Rafała Szturo (TCC Bull Racing Team) i Zbigniewa Górskiego (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), natomiast na dystansie MINI pierwszy na mecie był Patryk Krajewski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Sławomirem Spławskim (Merx Team Wągrowiec) i Hubertem Semczukiem (MTB Wyrzysk Team). U kobiet na najwyższym stopniu podium dystansu MEGA stanęła Małgorzata Zellner (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), drugie miejsce zajęła Joanna Wojtaszek (Makotechnika MTB Team), a trzecie Daria Kasztarynda (BTS Budzyń). Na dystansie MINI najlepsza była Ewa Nyga (Makotechnika MTB Team), przed Kingą Styczyńską (Colex Racing Team) i Pauliną Geisinger (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Organizowana pod hasłem cyklu Bike Cross Maraton – „Rodzinnie i wyścigowo” – parada rodzinna przyciągnęła prawie 100 uczestników. Oprócz rodziny i przyjaciół osób startujących w zawodach, na wycieczkę do leśniczówki udali się mieszkańcy Wyrzyska i okolic.

Jedną z atrakcji pomaratonowych była możliwość wylosowania samochodu na weekend, zapewnionego przez partnera motoryzacyjnego imprezy, Grupę Krotoski-Cichy.

Oficjalne wyniki i zdjęcia na stronie www.gpmtb.pl

COMMENTS

DISQUS: 0