Plecak BTWIN 500 z bukłakiem

Plecak BTWIN 500 z bukłakiem

BTWIN Rafal 900 S 27,5″
B’twin Ultra 700 CF
B’TWIN MACH 720CF

Nie jestem wielkim zwolennikiem jazdy na rowerze z plecakiem, a to głównie ze względu na to, że “coś na plecach” mocno ogranicza wymianę cieplną podczas wysiłku, a do tego jakby nie było jest to dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa. Dlatego jeśli już, to wybieram małe plecaki. Zresztą mało kto jedzie rowerem na wielodniową wyprawę z plecakiem – jak już, to wybiera raczej sakwy. Dlatego z punktu widzenia roweru uważam, że zasadne są tylko i wyłącznie małe plecaki. Jak małe? Górna granica to chyba kilkanaście litrów pojemności. Z drugiej strony im mniejszy plecak, tym bardziej kompaktowo można się spakować unikając naprawdę zbędnych rzeczy.

Ostatnio wpadł mi w ręce naprawdę zgrabny plecak z oferty Decathlonu – BTWIN 500, który opcjonalnie można wyposażyć w bukłak.

ZA:

 • mały rozmiar (6l +2l bukłaka), o dość zwartych kształtach
 • mnogość kieszeni, głównie wewnętrznych, pozwalających na bezpiecznie przechowywanie wielu rzeczy i co ważne utrzymanie porządku. W końcu to nie jest damska torebka ;)
 • mały plecak, a jednak nie zabrakło ani pasa biodrowego, ani piersiowego
 • 7 (!!!) wersji kolorystycznych

PRZECIW:

 • jakbym się uparł, to mogę się przyczepić o to, że tylko największa kieszeń ma suwak z dwoma wózkami. W tej średniej też by się przydał.

Aktualną cenę i dostępność sprawdzisz na stronie DECATHLON.PL.

COMMENTS

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  kolarzyk 4 lata ago

  Taki mały paradoks. Reklamujecie plecaczek z pewnej sieci handlowej, a spróbujcie tylko wejść do któregoś ze sklepów tejże sieci handlowej, a od ochrony usłyszycie, że nie macie prawa wejść z plecakiem na teren sklepu, bo wejście z plecakiem do sklepu znaczy, że przyszliście coś ukraść. Bezczelnie i po chamsku nazywają was złodziejami. Wspaniałych partnerów sobie wybieracie szanowni redaktorzy mtb-xc, gratuluję! Tacy bezkompromisowi wobec PZKol i całego zła tego świata, ale za parę gadżetów się sprzedacie. Żałosne. :/

  • comment-avatar
   Przemek 4 lata ago

   Serio? Ochrona źle potraktowała i od razu gorzkie żale?

  • comment-avatar
   ćśoG 4 lata ago

   Bywam w Decathlonie częściej niż w osiedlowym po buły, często ubrany od góry do dołu w Decathlonie i nie spotkały mnie z tego tytułu nieprzyjemności. Jeśli wnoszę np. plecak kupiony w Deca — zgłaszam przy wejściu i ewentualnie dostaję banderolę na szelkę. Ochroniarze przy wejściu zawsze mówią “Dzień dobry!” wchodzącym.

   • comment-avatar

    naprawdę współczuję. Decathlon to plastik i mierna jakość. 4F, Intersport, Martes – weź sie ogarnij

 • DISQUS: 3