[PR]LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR]LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

Ziemia radzymińska zdobyta! Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, po trzech latach przerwy wrócił do Radzymina i był to powrót niezwykle udany. W czwartym etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, mimo deszczowej aury, wzięło udział 800 amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się przy Zespole Szkół im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej.

To historyczne miejsce. W Radzyminie w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”. Tym razem na ziemi radzymińskiej też doszło do Bitwy Warszawskiej, ale na dwóch kółkach. Nowa trasa wytyczona przez ekipę Poland Bike była niezwykle zróżnicowana i atrakcyjna. Przebiegała w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin – Rynia – Białobrzegi – Radzymin, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów.

Na najdłuższym dystansie MAX (47 km) zwyciężył Bartosz Owczarek, przed Łukaszem Woźnicą (obaj z TRW Cloudware Team) i Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Macutkiewicz (ProWomen MTB Team), wyprzedzając Katarzynę Pakulską (TRW Cloudware Team) i Magdalenę Fejfer (Trybik Northwave Team).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Michał Glanz (Retro Rowery Duda Team). Za nim finiszowali Dawid Janecki (Tomaszów Mazowiecki) i Piotr Małek (KK Cyklon Warszawa). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Różycka (Rozycky Team), przed Katarzyną Skurą (Kolarski.eu Team) i Barbarą Kleczaj (Olsh Paramedyk).

Na dystansie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Radzymina w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Sebastian Żurek (Auto Mik Team), przed Patrykiem Dmochem (Prolog Jabłonna) i Kacprem Gierykiem (MKS Emdek Bydgoszcz). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Katarzynę Górniak (Inter Cars MTB Team) i Weronikę Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Radzyminie triumfował TRW Cloudware Team, przed Renault Team i KK Cyklon Warszawa. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Żeszczyńskimi i Woźniakami. W punktacji Omnium Poland Bike nowym liderem został Bartosz Owczarek (TRW Cloudware Team), a w gronie kobiet prowadzenie utrzymała Katarzyna Różycka (Rozycky Team).

IV etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, a najlepszych zawodników na scenie nagradzał burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 31 maja w podwarszawskiej gminie Nadarzyn (start i meta w Parku Pałacowym w Młochowie), gdzie odbędzie się V etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0