[PR] Bike Maraton Wałbrzych – ponad 1300 kolarzy pod Chełmcem

HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

[PR] Bike Maraton Wałbrzych – ponad 1300 kolarzy pod Chełmcem

W minioną sobotę kolarze górscy opanowali Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua – Zdrój w Wałbrzychu, skąd punktualnie o godz. 11.00 wystartowali w trzeciej edycji Bike Maratonu.

Uczestników cyklu Bike Maraton przywitał Mariusz Gawlik – prezes Aqua – Zdroju i strzałem z pistoletu dał sygnał do startu. Z pierwszego sektora dynamicznie ruszyli zawodnicy walczący w kategorii Elita na najdłuższym dystansie Giga Maratonu. Obok polskich kolarzy do rywalizacji dołączył Torsten Marx z Niemiec, który już od pierwszych kilometrów objął prowadzenie.

Zawodnicy tego dnia mieli do wyboru trzy dystanse, od najmniejszego MINI Maratonu – 23km przez MEGA Maraton – 49km i najdłuższy dystans GIGA – 72 km. Tradycyjne dla cyklu Bike Maraton wyboru dystansu można dokonać w czasie wyścigu oceniając swoje predyspozycje danego dnia. Jedynie zawodowcy – czyli kolarki i kolarze zgłoszeni w kat. ELITA muszą zmagać się z najdłuższym dystansem GIGA Maratonu. Trasa nie była łatwa, po początkowej wspinaczce na Chełmiec (851 m.npm. ) następował trudny technicznie zjazd poprowadzony wąskim singletrackiem w okolice Boguszowa – Gorc. Tuż przed pierwszym rozjazdem zlokalizowanym na 15 km. trasy na uczestników czekał pierwszy bufet i punkt z napojami izotonicznymi Etixx, gdzie po uzupełnieniu płynów kolarze ruszali w dalszą część maratonu, pokonując Jabłów i kierując się w stroną masywu Trójgarbu (778 m.npm.) Zawodnicy startujący w Giga Maratonie – Trójgarb i pobliską przełęcz „Skrzyżowanie Siedmiu Dróg” – pokonywali tego dnia czterokrotnie.

W czasie kiedy kolejni kolarze zdobywali Chełmiec na stadionie w centrum zawodów rozpoczęły się wyścigi dla najmłodszych w „Dziecięcym Bike Maratonie”. Rywalizacja w grupach wiekowych rozpoczęła się od przedszkolaków, była bardzo zacięta i wyrównana, a każde dziecko zostało na mecie uhonorowane dyplomem i drobnymi upominkami.

Rywalizacja zawodników MTB to również Fair – play. Chcielibyśmy podziękować firmie SsangYong naszemu partnerowi motoryzacyjnemu za wykazanie się sportową postawą i zachowaniem godnym nagrody. Koledzy z TEAM’u SsangYong’a pożyczyli jednemu z młodych zawodników swój własny rower. Dzięki temu zawodnik mógł wystartować w  maratonie i ukończyć  go na satysfakcjonującym miejscu.

Na kolejną czwartą edycję Bike Maratonu zapraszamy do Wisły. W dniach 13 – 14  czerwca aktywny weekend w Wiśle, gdzie obok zmagań kolarzy górskich na nowej trasie poprowadzonej szlakami i ścieżkami Beskidu Śląskiego, zapraszamy również biegaczy na pierwszy Półmaraton Wiślański i Wiślańską 10km.   

Bike Maraton Wałbrzych – dystans GIGA Kobiet

 1. Ziółkowska Michalina – Volkswagen Samochody Użytkowe
 2. Świrkowicz Anna – ASE Team
 3. Galewicz Katarzyna – Twomark Sport Specialized Team

Bike Maraton Wałbrzych – dystans GIGA Mężczyzn

 1. Marx Torsten – Kreidler Racing Team
 2. Janowski Bartosz – Romet Racing Team
 3. Halejak Wojciech – JBG2 Team

Bike Maraton Wałbrzych – dystans MEGA kobiet

 1. Cierluk Karolina – Interferie Sport Hotele KTM Team
 2. Polakowska Katarzyna – Romet Racing Team
 3. Imielska Aneta – Mitsubishi Materials Team

Bike Maraton Wałbrzych – dystans MEGA Mężczyzn

 1. Kaczmarczyk Patryk – Mitutoyo Dema PWR Team
 2. Cąpała Michał – RMF FM MTB Team
 3. Dygacz Tomasz – DMG MORI CYCL TRENER Team

Bike Maraton Wałbrzych – MINI

 • Joanna Ignasiak – Quest Team
 • Robert Bachmatiuk – BikeFinger sklep rowerowy

Organizatorem zawodów jest Grabek Promotion.

Więcej informacji o imprezach oraz wynik można zaleźć na stronach: www.bikemaraton.com oraz www.superbieg.pl

COMMENTS

DISQUS: 0