Praskie schody 2015 – po raz 22!

HomeWyniki

Praskie schody 2015 – po raz 22!

W tym roku Praskie Schody zostały rozegrane już po raz 22! Doskonała, wieloletnia renoma, widowiskowa trasa oraz termin poprzedzający Puchar Świata w Novym Meste to gwarancja, że na starcie nie zabraknie najmocniejszych. W tym roku w szranki stanęli tacy zawodnicy jak Jaroslav Kulhavy, Jose Antonio Hermida, Alban Lakata, Ondrej Cink czy Krystian Hynek. Dla tego ostatniego był to wyjątkowo udany dzień. Nie dość, że wygrał wyścig, to jeszcze zrobił to w swoje 35 urodziny! Na metę dotarł z 40 sekundową przewagą, co pozwoliło mu na zejście z roweru i przekroczenie linii mety w triumfalnym geście z rowerem uniesionym ponad głową.

Jako drugi linię mety przekroczył Jose Antonio Hermida (Multivan Merida), który po ostatnich problemach zdrowotnych wraca do formy. Jak się okazało przyczyną przejściowych kłopotów ze zdrowiem była alergia na nowy smak żeli, z których korzysta.

Minutę później metę przekroczył jako trzeci Jan Skarnitzl (SRAM Mitas Trek) – triumfator Praskich Schodów z 2013 roku.

kristian hynek jaroslav kulhavy pump track praskie schody 2015

Przez trzy czwarte wyścigu wszystko wskazywało na to, że na podium będą Hynek i Kulhavy (Specialized), bo jechali cały czas razem. Niestety w rowerze Jaroslava – aktualnego Mistrza Europy w maratonie MTB – dwukrotnie spadł łańcuch, co na tak szybkim wyścigu wykluczyło go z dalszej rywalizacji (5 rund do końca). Wcześniej jeszcze na 10 rundzie udało mu się wywalczyć lotną premię za którą była butelka szampana Pierre Paillard.

kristian hynek jose antonio hermida jan skarnitzl praskie schody 2015

Top 10 Praskich Schodów 2015:

  1. Kristian Hynek – Topeka Ergon
  2. Jose Antonio Hermida – Multivan Merida
  3. Jan Skarnitzl – SRAM Mitas Trek
  4. Sergio Gutierrez – Trek Factory Racing
  5. Matous Ulman – Ceska Sporitelna – Accolade
  6. Alban Lakata – Topeak Ergon
  7. Ondrej Fojtik – Force KCK Zlin
  8. Jan Stroz – Symbio+ Cannondale
  9. Jan Nesvadba – Nilfisk Alto Pro Cycling
  10. Jaroslav Kulhavy – Specialized Racing

Zdjęcia: www.prazskeschody.cz

COMMENTS

DISQUS: 0