[PR] BM w Wałbrzychu. Na liście startowej czołowy kolarz niemieckiego MTB

[PR] BM w Wałbrzychu. Na liście startowej czołowy kolarz niemieckiego MTB

REKLAMA
Plan na weekend 24/2016
Wyniki – 9-10 lipca 2016
Amator donosi: “podjazd na Kalenicę to chwila prawdy” – Bike Maraton, Bielawa
Czas na góry. Bike Maraton w Polanicy – Zdroju
Mikołaj Dziewa (SGR Specialized) – Mistrzostwa Polski XCM, Wałbrzych

W najbliższy weekend – podczas Bike Maratonu w Wałbrzychu (23 maja br.) – drużynę ZVL Kreidler Sportiva zasili gościnnie Torsten Marx (39 l.), na co dzień startujący w barwach MTB Team Kreidler (Werksteam). W światowym rankingu UCI Marx od lat zajmuje wysokie lokaty i należy do ścisłej czołówki niemieckiego MTB.

W zespole Kreidlera Marx startuje od 2014 r. W tym czasie klasyfikowano go na 9. miejscu w rankingu Międzynarodowej Federacji Kolarskiej – UCI Mountain Bike Marathon Series. Zajął m.in. 5. pozycję w ubiegłorocznym MTB Ucka Marathon – Lovran.

W 2015 r. Torsten Marx był 19. w maratonie w Roc Laissagais – Laissac. Aktualnie niemiecki kolarz w klasyfikacji UCI zajmuje 49. miejsce.

Torsten to niezwykle doświadczony kolarz, który ma na swoim koncie wiele sukcesów. W ubiegłym roku zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu UCI Mountain Bike Marathon Series. To oczywiście także jeden z najlepszych kolarzy MTB w Niemczech. Myślę, że jego start w Wałbrzychu będzie więc dobrą okazją dla najlepszych zawodników polskich, by sprawdzić się w starciu ze światową czołówką” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Podczas tegorocznego wyścigu Bike Maraton w Wałbrzychu, który odbędzie się 23 maja br., Torsten Marx gościnnie wspomoże zawodników drużyny ZVL Kreidler Sportiva.

Niemiecki kolarz wystartuje na prototypowym modelu Kreidler Stud 29er Carbon Team Edition, wyposażonym m.in. w osprzęt Shimano XTR (napęd z 11 przełożeniami) oraz widelec Magura TS8.

COMMENTS

DISQUS: 0