[PR] Skandia Maraton w Krakowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Skandia Maraton w Krakowie

Już szesnastego maja odbędzie się druga w tym roku edycja Skandia Maraton Lang Team. Wszystkich miłośników rowerów zapraszamy tego dnia na Błonia Krakowskie.

Skandia Maraton Lang Team już od dziewięciu lat zachęca do jazdy na rowerze i zaprasza do zabawy oraz rywalizacji miłośników dwóch kółek – zarówno tych doświadczonych, jak i zupełnych nowicjuszy. Skandia Maraton Lang Team jest imprezą otwartą dla wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności. Wystartować w niej może każdy – wystarczy mieć rower i kask. Najmłodsi wraz z rodzicami mogą wystartować na Rodzinnej Paradzie, która jest rowerową zabawą na dystansie 9 kilometrów. Nieco bardziej doświadczeni mogą wybrać dystans Mini – 20 kilometrów, Medio – 58 kilometrów, a dla najbardziej wytrwałych przygotowany został dystans Grand Fondo, który w Krakowie liczy 85 kilometrów. Miasteczko wyścigu powstanie na Krakowskich Błoniach, skąd kolarze wyruszą na trasę. Prowadzi ona między innymi przez Kopiec Kościuszki, Las Wolski i Balice, gdzie rozpoczyna się pętla dystansu Grand Fondo.

W sobotę 16 maja szykuje się więc wielkie kolarskie święto w Krakowie. To miasto, które na dobre związane jest z kolarstwem.

Krakowska edycja cyklu Skandia Maraton Lang Team stała się już niemal koronną imprezą tej rywalizacji, tak jak ostatni etap z metą na Rynku Głównym w Tour de Pologne. Dzięki naszej współpracy z Czesławem Langiem mamy od lat dwa wspaniałe kolarskie wydarzenia. Świetnie się uzupełniamy i wspieramy z ogromną korzyścią dla całego środowiska miłośników jazdy na rowerze, zarówno w wyczynowym jak i amatorskim wymiarze – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który współorganizuje Skandia Maraton Lang Team.

Krakowska edycja zawodów zawsze przyciąga wielu miłośników rowerów. Widać, że popularność kolarstwa systematycznie rośnie.

Z badań wynika, że jazda na rowerze jest najczęstszym sposobem aktywnego wypoczynku Polaków. Co roku obserwujemy prawdziwych pasjonatów, którzy niestrudzenie walczą na trasach Skandia Maraton Lang Team. Pokonują własne słabości, mierzą się z własnymi marzeniami i dają przykład innym – mówi Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team Czesław Lang.

W miasteczku wyścigu w Krakowie powstanie również strefa Pozytywnych Obrotów – społecznej akcji, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, a także zwiększenie świadomości bezpiecznej jazdy na rowerze. Każdy chętny może zajrzeć do strefy i na rowerowym trenażerze przejechać dowolny dystans. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji to pakiet bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie. Lekcje na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym będzie prowadzić Fundacja Doroty Stalińskiej NADZIEJA.

COMMENTS

DISQUS: 0