[PR] Podusmowanie Hurom MTB Maraton w Odrzywole

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Podusmowanie Hurom MTB Maraton w Odrzywole

10 maja w Odrzywole w woj. Mazowieckim, na starcie drugiego w tym sezonie maratonu zorganizowanego przez MTB Opoczno stanęło ponad 150 zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się nie tylko ze sobą i trasą , ale również z bardzo kapryśną aurą. Ulewny deszcz, który od świtu psuł wszystkim nastroje, zdecydowanie podniósł poziom trudności tej dość szybkiej trasy. Również w trakcie wyścigu pogoda dawała się we znaki zarówno zawodnikom jak i kibicom zgromadzonym w miasteczku i na zmianę to lało to wychodziło piękne słońce.  Pozornie płaska trasa, najłatwiejsza z przygotowanych na ten sezon przez ekipę z Opoczna, miejscami zmieniła się w błotne bajora choć należy przyznać, że jednocześnie deszcz utwardził nieco odcinki piaszczyste, które w ubiegłym roku najbardziej dokuczały startującym.  Na trasie nie zabrakło również odcinków technicznych, stromych zjazdów i podjazdów, z których najwyższy, czyli podjazd pod górę Marii Magdaleny w Stanisławowie, tylko najsilniejsi byli w stanie pokonać bez schodzenia z rowerów.

Kilka minut po godzinie 11 sygnał do startu dał wszystkim wójt Odrzywołu pan Marian Kmieciak. Rywalizacja rozegrała się na trzech dystansach hobby, mega i giga. Zwycięzcami w kategorii open  na poszczególnych dystansach zostali:

Hobby:

 1. Marta Kowalik – VieWióry Team
 2. Zuzanna Król
 3. Maja Dzięgielewska – 3R Radom
 1. Karol Wróbel – VIP&FART Team
 2. Kacper Żytny
 3. Mariusz Zawisza

Mega:

 1. Anna Urban – Kettler Bike Team
 2. Paulina Porczyk – MaxxBike Team
 3. Joanna Pachowska – Polonia Warszawa MTB

 

 1. Grzegorz Kubaczka
 2. Sebastian Opoka – AZS Politechnika Świętokrzyska
 3. Sylwester Szturnoga

Giga:

 1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
 2. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team
 3. Nikola Bujak – 3R Radom
 1. Jarosław Ziółkowski – Kettler Bike Team
 2. Mariusz Marszałek – Kettler Bike Team
 3. Piotr Truszczyński

W ramach maratonu odbyły się również III Mistrzostwa Polski Architektów w kolarstwie górskim. Tytuły mistrzowskie na poszczególnych dystansach zobyli:

 • Hobby – Ludmiła Student, Paweł Osławski
 • Mega – Paulina Porczyk, Grzegorz Kubaczka
 • Giga – Andrzej Doktor.

Szczegółowe wyniki maratonu oraz Archi-Cup znajdują się na stronie http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=10052015

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, które wręczali Katarzyna Galińska, wójt Marian Kmieciak oraz prezes OST Mariusz Sarwiński.

Kolejny maraton zaliczany do klasyfikacji generalnej Górskiej Jazdy w Centrum Polski rozegrany zostanie 2 sierpnia w Gielniowie w ramach dwudniowego Memoriału Marka Galińskiego. Sobota upłynie pod znakiem XCO, najlepsi amatorzy z całego kraju będą walczyć o zwycięstwo na bardzo wymagającej trasie zaprojektowanej przez samego „Diabła”. W niedzielę na trasę maratonu wyruszą długodystansowcy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

COMMENTS

DISQUS: 0