[PR] Podsumowanie DT4YOU MTB Maraton Oborniki 2015

HomeINFORMACJE PRASOWEVWSU MTB Team

[PR] Podsumowanie DT4YOU MTB Maraton Oborniki 2015

Najlepiej zorganizowana impreza w sezonie, świetna i doskonale oznakowana trasa, świetna organizacja, super nagrody, to tylko niektóre z wybranych opinii na temat pierwszej, zeszłorocznej edycji DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Tym samym poprzeczka przed drugą edycją powędrowała organizatorom (Obornickie Centrum Sportu oraz Urząd Miejski
w Obornikach) na niebotyczne wysokości. Podjęto decyzję o zmianie dystansów i dołożeniu MEGA – 70 km. MINI wytyczono na 37 km, a dla chętnych, często startujących rodzinnie przygotowano trasę TURYSTYCZNĄ. Oczywiście przy współpracy z licznymi partnerami przygotowano również wyścigi w kilku kategoriach dla dzieci (w tym rowery tzw. odpychane). Zaczynając od najmłodszych, to po raz kolejny okazało się, że jest to doskonała promocja ruchu, zdrowej rywalizacji sportowej, kolarstwa, a emocje wśród rodziców – niepowtarzalne! Oczywiście sponsor tytularny całej imprezy zadbał, aby każde dziecko otrzymało pamiątkową koszulkę.

Do rywalizacji na dystansie MEGA przystąpiło 113 zawodników i oni wystartowali jako pierwsi. Na dwóch pętlach o zwycięstwo zacięty bój stoczyli Bartosz Banach z Gdańska
i Maciej Kasprzak z Poznania. Gdańszczanin na finiszu o dwie sekundy wyprzedził rywala  z Wielkopolski. Trzecie miejsce zajął Rafał Szturo z Torunia. Najlepsza Pani to Małgorzata Zellner z Poznania, przed Darią Kasztaryndą z  Chodzieży ( BTS Budzyń) i Małgorzatą Lewandowską ze Szczecina (Rowery Turowski Team).

Dystans Mini pokonało 319 kolarzy, a najlepsi okazali się bracia Michał i Paweł Górniak (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Trzecie miejsce na podium dla Łukasza Ryża (Bikestacja.pl KCNC). Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych) przed Pauliną Bielińska z Kargowej (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Martą Gogolewską z Wągrowca (MERX Team Wągrowiec).

Na TURYSTYCZNYM triumfował Szymon Przymusiński z Obornik, a wśród kobiet Sylwia Piotrowska z Racula.

Dla wszystkich zwycięzców sponsor główny DT4YOU – dystrybutor komponentów rowerowych szwajcarskiej firmy DT Swiss ufundował komplety kół najwyższej jakości. Ogólnie łączna kwota nagród we wszystkich kategoriach wyniosła ponad 57 tys. zł.

Obornicki Maraton został wybrany również jako miejsce rywalizacji na dystansie MEGA o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Na trasie walczyło 19. zawodników, a zwycięzcą został Maciej Iwko z Gorzowa Wlkp., a wśród kobiet Justyna Korzeniewska również z Gorzowa Wlkp.

Jeszcze krótko o trasie wytyczonej w lasach Puszczy Noteckiej. Wielkość przewyższenia na Mega wyniosła około 700 metrów, na Mini 345 metrów. Najwyżej położony punkt na trasie znajdował się na wysokości 168 metrów nad poziomem morza. Jak opisywali startujący po dotarciu do mety: wymagająca techniczna trasa.

Całość prowadził Piotr Kurek, doskonały dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”, w dziedzinie kolarstwa fachowiec, jakich mało.

Opinie po tegorocznej edycji:

Gratulacje!!! Doskonale od początku do końca! Po raz drugi zrobiliście imprezę o której można się wypowiadać wyłącznie w superlatywach!

Trasa? Najlepsze były zjazdy oraz single, reszta jak kto lubi  ja za piachem nie przepadam ale całość wyborna. Pod takie imprezy warto kupować sprzęt i jeździć bo to sama frajda!

W takim razie do zobaczenia za rok.

COMMENTS

DISQUS: 0