[PR] Zakończenie majówki z Hurom XC Cup

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Zakończenie majówki z Hurom XC Cup

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ostatni dzień długiego majowego weekendu dla ponad setki rowerzystów z całej Polski upłynął pod znakiem ostrego ścigania w Tomaszowie Mazowieckim. Zorganizowane przez Opoczno Sport Team zawody były trzecią, po Kamieńsku i Łagiewnikach, edycją Pucharu Ziemi Łódzkiej.

Amatorzy cross country rywalizowali tym razem na krótkiej, ale bardzo interwałowej pętli, na której na co dzień trenują zawodnicy LKK Start Tomaszów Mazowiecki i gdzie wielokrotnie odbywały się między innymi zawody Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.  Niezwykle widowiskowe położenie trasy, wspaniała pogoda i mnóstwo sportowych emocji przyciągnęły wielu kibiców, którzy z zapałem śledzili zmagania kolarzy.

Od samego rana do miasteczka zawodów zjeżdżali kolejni młodsi i starsi zawodnicy, aby zmierzyć się z nieco ponad dwukilometrową pętlą i wszystkimi atrakcjami jakie przygotowali dla nich autorzy trasy.

Tradycyjnie już jako pierwsi na trasę wyjechali najmłodsi. Mieli oni do pokonania trzy pełne rundy. Po raz kolejny najlepiej poradził sobie z tym zadaniem startujący w kategorii młodzik – Karol Dziambor reprezentujący Grupę Kolarską Gliwice Bike Atelier. Najlepszą młodziczką okazała się Karolina Stępień z LSKK Lityński Bełchatów, natomiast najszybszym w kategorii żak był Jakub Grycman – GK Viktoria Rybnik.

W drugim wyścigu, na dystansie sześciu rund, zmierzyli się  startujący w dwóch kategoriach wiekowych: junior oraz junior młodszy. Od startu od stawki oderwała się grupka czterech zawodników, którzy szybko zyskali spora przewagę nad resztą. Zwycięzcą open został Grzegorz Mochola jadący w barwach SMS Żywiec Kross Junior Team. Na podium znaleźli się również:

Junior młodszy:

 1. Filip Brzostek – GK Viktoria Rybnik
 2. Mateusz Ptak – ULKS Tandem Pajęczno
 3. Piotr Kusiak – LSKK Lityński Bełchatów

Junior:

 1. Grzegorz Mochola – SMS Żywiec Kross Junior Team
 2. Filip Matyjaszczyk – ETI LKKG Lublin
 3. Dawid Pauliński – LSKK Bełchatów

Trzeci wyścig rozegrany został na dystansie siedmiu rund,  wystartowali w nim zawodniczki i zawodnicy z kategorii : elita kobiet, Lejdis – czyli panie nieco starsze, masters IV oraz mastars V.

Zwycięzcą open tego wyścigu okazał się Sylwester Szturnoga ze Smardzewic, który na pokonanie 7 rund potrzebował nieco ponad 45 minut. W najstarszej kategorii najszybszym okazał się olimpijczyk z Atlanty (1996) –  Sławomir Barul. W poszczególnych kategoriach triumfowali:

Lejdis:

 1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
 2. Anna Urban – Kettler Bike Team
 3. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team

Elita kobiet:

 1. Patrycja Świerszczyńska – SMS Żywiec Kross Junior Team
 2. Kinga Janiak – MaxxBike Team
 3. Paulina Porczyk – MaxxBike Team

Masters IV:

 1. Sylwester Szturnoga
 2. Mariusz Hajzler – Jastrzębie Łaskie
 3. Andrzej Dziambor – Grupa Kolarska Gliwice Bike Atelier

Masters V:

 1. Sławomir Barul
 2. Piotr Dziedzic – BrzezinyMTB.pl
 3. Robert Wrzesień

Najwięcej emocji wzbudził oczywiście ostatni, najdłuższy wyścig, w którym na starcie stanęło blisko pięćdziesięciu zawodników z kategorii elita oraz masters III. Początkowo mieli wystartować na dystansie 10 rund natomiast po rozmowach startujących z organizatorem oraz z sędzią wyścig ten został wydłużony do 12 okrążeń.  Od samego startu niezwykle wysokie tempo narzucił reprezentujący RMF ROCKSTAR MTB Team Michał Cąpała. Przez ponad godzinę ani na chwilę nie oddał prowadzenia, wygrał z bardzo dużą przewagą, a poza nim pełne 12 rund przejechało jedynie 3 innych zawodników. Poza Michałem na podium stanęli:

Masters III:

 1. Dawid Mijas – Piątek Sport Kielce
 2. Mariusz Marszałek – Kettler Bike Team
 3. Michał Janiszek 3R Radom

Elita:

 1. Michał Cąpała – RMF ROCKSTAR MTB Team
 2. Dawid Janecki
 3. Łukasz Staszko – MaxxBike Team

Najlepsi uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami, przygotowanymi przez ekipę z Opoczna, które wręczała im pani Katarzyna Galińska.

Nad bezpieczeństwem startujących czuwała firma Falck Region Łodzki, a o sprawne przeprowadzenie zawodów oraz za pomiar czasu odpowiadała firma OST-Pomiar.

Po raz kolejny dopisała frekwencja oraz pogoda, a trasa zbierała tylko pozytywne opinie. Wszystko wskazuje na to, że  XCO zyskuje coraz większe grono zwolenników, których z zawodów na zawody wciąż przybywa. Kolejna edycja cyklu Hurom XC Cup, podczas której będzie można zdobyć punktu do klasyfikacji generalnej, odbędzie się pod koniec czerwca na zgierskiej Malince, ale już dziś serdecznie na nią zapraszamy.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0