[PR] Szybkie i słoneczne Piaseczno podczas III etapu Mazovii!

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Szybkie i słoneczne Piaseczno podczas III etapu Mazovii!

SK bank Mazovia MTB Marathon długi weekend może zaliczyć do udanych. Tym razem Cezary Zamana, zaprosił swoich zawodników do Chojnowskich Lasów w podwarszawskim Piasecznie, gdzie na starcie w Żabieńcu zameldowało się blisko 1000 osób.

Trasa była bardzo szybka i bezpieczna. Wiodła szerokimi, ubitymi duktami. Tegoroczna słoneczna pogoda pozwoliła docenić te tereny. Warunki w lesie były bardzo dobre. Suche przejezdne ścieżki spowodowały, że w odróżnieniu od zeszłorocznych błotnych kąpieli, gdzie ważna była przede wszystkim technika jazdy, o zwycięstwie zdecydowały raczej umiejętności nabyte podczas szybkiej jazdy szosowej. Doskonale było to widoczne na finiszach, które rozegrane zostały w grupach zawodników wpadających na ostatnią prostą.

Zacięta walka odbyła się na ostatnich metrach dystansu Giga pomiędzy zawodnikami grupy TRW Cloudware Team. Bartosz Owczarek wyprzedził swojego drużynowego kolegę Adriana Jusińskiego zaledwie o jedną sekundę! Podobnie na krótszym dystansie Mega, gdzie triumfował Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda Team). Tuż za nim, zameldował się Paweł Niechwiedowicz (BLU Cersanit Team Refleks). Wśród Pań na dystansie Mega zwyciężyła Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks), druga była Justyna Zawistowska (ProWomen MTB Team). Na trzeciej pozycji dotarła Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team).

Przed nami jeszcze dwanaście etapów SK bank Mazovia MTB Marathon w całej Polsce. Kolejna impreza już za dwa tygodnie w Toruniu (sobota,16.05).

COMMENTS

DISQUS: 0