[PR] Maratony Kresowe – Rowerowa Majówka w Wasilkowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Maratony Kresowe – Rowerowa Majówka w Wasilkowie

Wasilków gościł drugi etap Międzynarodowych Maratonów Kresowych MTB w tradycyjnym terminie 1 maja. Wystartowało niemal 600 zawodników, w tym kilkudziesięciu z Białorusi i Litwy. Na głównym dystansie zwyciężyli Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks) i Białorusin Andrej Murygin (Mistral).

„Nad brzegiem rzeki, na skraju Puszczy”- tak brzmiało hasło przewodnie tego wyścigu. Hasło opisuje położenie Wasilkowa, a także trasę jaką mieli do pokonania zawodnicy. Zawodnicy jechali najpierw wzdłuż doliny rzeki Supraśl, aby w Studziankach wjechać do Puszczy Knyszyńskiej. Las powitał kolarzy dywanami kwitnących przylaszczek i zawilców. Bajkowa sceneria była tłem do zaciętej rywalizacji zawodników, którzy zmagali się z wieloma stromymi wzniesieniami, m.in. z Łysą Górą położoną na granicy rezerwatu Jałówka.

Zwycięzcą Maratonu został Andrej Murygin (MISTRAL), który stoczył fascynującą walkę na finiszu z Pawłem Arciszewskim (Blu Cersanit Team) i Piotrem Truszczyńskim (Komobike Scott). Różnica czasowa pierwszej trójki liczona była w tysięcznych części sekundy. Czołowa siódemka maratonu osiągnęła średnią powyżej 27,9 km/h co świadczy o potężnej mocy maratończyków, mimo wymagającej trasy w trudnym terenie.

Podium wśród kobiet zdominowały zawodniczki Blu Cersanit Team. Izabela Kłosowska zajęła pierwsze miejsce, zaś Aleksandra Zinówko była trzecia. Rozdzieliła je Magdalena Gołębiewska (Bliska Team), która w tym sezonie po sukcesach w Półmaratonie, postanowiła sprawdzić swoje siły na królewskie dystanse.

Równie zacięta walka o zwycięstwo wśród panów rozegrana została na dystansie półmaratonu. Dwie sekundy zabrakło do pierwszego miejsca zawodnikowi z Litwy Marcinkeviciusowi Augustasowi (S-Sportas). Wygrał Patryk Muśko (UT Muśko-Team), zaś trzecie miejsce zajął Kamil Różalski (Bike-Boys). Najszybciej z kobiet na dystansie półmaratonu finiszowała aktualna wicemistrzyni Polski juniorek w olimpijskiej konkurencji XCO Klaudia Radziszewska (UKS Wygoda Peleton) przed Jolantą Myć (Bliska Team) i Beatą Tałan (KGB-Biała Podlaska).

Dużym zainteresowaniem cieszył się także wyścig MIKRO dla przedszkolaków, który został przeprowadzony w miasteczku rowerowym. Nowością w tym sezonie jest podział dzieci na kategorie wiekowe 4, 5 i 6lat. Co ciekawe najwięcej startujących było w najmłodszej kategorii wiekowej.

Organizacja zawodów stała jak zawsze na wysokim poziomie. Sprzyjająca aura pozwalała na pełny relaks po wyścigu. Pomogli w tym masażyści z Educentrum w Białymstoku. Dzieci oblegały namiot animatorek, gdzie czekały takie atrakcje jak malowanie twarzy. Bardzo okazale wypadł występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa.
Na kolejną odsłonę Maratony Kresowe zapraszają do Knyszyna już 10 maja. Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0