[PR] Górska jazda w centrum Polski 2015 – Odrzywół

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Górska jazda w centrum Polski 2015 – Odrzywół

Pomimo tego, że Opoczno Sport Team stawia w tym sezonie głównie na XCO to nie zapominamy też o ‘długodystansowcach’, czyli o wszystkich fanach klasycznych maratonów MTB.

Już w najbliższą niedzielę w Odrzywole odbędzie się drugi, po zimowym, z czterech zaplanowanych na ten sezon maratonów zaliczanych do klasyfikacji generalnej cyklu „Górska jazda w centrum Polski”.

Na zawodników czekają trzy dystanse, także każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno najmłodsi jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem oraz oczywiście ‘starzy wyjadacze’:

  • Hobby – ok 15 km
  • Mega – ok 45 km
  • Giga – ok 65 km

Choć trasa jest dość szybka i najbardziej ‘nizinna’ z przygotowanych na ten sezon przez Opoczno Sport Team, nie oznacza to jednak, że będzie tylko płasko i nudno.  Po starcie z terenu stadionu zawodnicy dojeżdżają szeroką szutrową drogą oraz łąkami do lasu gdzie czeka na nich pierwszy bardziej techniczny odcinek. Kilka mniejszych ale dość stromych podjazdów oraz korzenie z pewnością dadzą odczuć przyjemność z jazdy w terenie. Zdecydowana większość trasy prowadzi szerokimi szutrami oraz  drogami i singlami  leśnymi, nie brakuje jednak odcinków trudniejszych, piaszczystych, na których technika jazdy jest równie ważna co prędkość. Największym wyzwaniem będzie dla wszystkich na pewno znajdujący się ok 30 kilometra długi i stromy  podjazd pod górę Marii Magdaleny w Stanisławowie. Następnie kolejny ciekawy odcinek leśny. Końcówka trasy to polne drogi i szybki finisz drogą asfaltową. Pomimo pozornie płaskiej trasy suma przewyższeń na pętli mega to ok 400 m.

W ramach niedzielnego maratonu rozegrane zostaną również III Mistrzostwa ArchiCup MTB, podczas, których zawodnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Architektów w maratonie MTB.

Biuro zawodów czynne będzie w niedzielę od godziny 8 natomiast start wszystkich trzech dystansów nastąpi o godzinie 11.

W trakcie wyścigów głównych na terenie miasteczka zawodów odbędą się również wyścigi dla dzieci (400-800m).

Orientacyjny plan dnia:

  • 08.00 -10.30 zapisy w biurze zawodów, odbiór numerów startowych, podpisywanie oświadczeń.
  • 09.45 Rozpoczęcie imprezy.
  • 11:00 start dystansów HOBBY, MEGA I GIGA..
  • 11.15 – 13.00 -imprezy towarzyszące dla kibiców i rodzin uczestników maratonu. Starty dzieci na krótkich dystansach 400m – 800m.
  • 15.30 zakończenie imprezy.
  • Dekoracje po zakończeniu poszczególnych dystansów

Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu, lista startowa oraz formularz zapisów znajdują się na stronie http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=10052015

Zapraszamy.

COMMENTS

DISQUS: 0