[PR] Udana inauguracja Pucharu Polski w Maratonie MTB w Michałowie

HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

Monika Żur (4F Scott Racing) i Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) triumfowali w I edycji Pucharu Polski w maratonie MTB, rozegranej w Michałowie w ramach Maratonów Kresowych. Zawody były jedną z dwóch imprez kwalifikacyjnych do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w maratonie MTB.

Pucharowy wyścig elity mężczyzn na dystansie 84km został zdominowany przez JBG-2 Professional MTB Team. Aż pięciu zawodników tej grupy znalazło się w pierwszej „siódemce”. Wygrał Wojciech Halejak po samotnej ucieczce. Drugi był Mariusz Kozak, który na finiszu wyprzedził Krzysztofa Krzywego (Nexus Team).

Wśród pań dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z grupy 4F Scott Racing Team. Monika Żur pokonała aż o 10 minut Paulę Gorycką. Trzecie miejsce zajęła srebrna medalistka mistrzostw świata w 2003 roku Magdalena Sadłecka.

Do rywalizacji między zawodnikami Elity zdołali się włączyć także Grzegorz Czetyrko (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) legitymujący się licencją Cyclosport, który przyjechał ósmy, oraz dziesiąty na mecie zawodnik z Litwy Sarunas Pacevicius (10 miejsce).

Rywalizacja amatorów odbywała się także na krótszych dystansach. W Półmaratonie na dystansie 34 kilometrów zwyciężyli zawodnicy UKS Wygoda Peleton Klaudia Radziszewska, aktualna wicemistrzyni juniorek w XCO, oraz Krzysztof Kadłubowski.

Dystans Mini najszybciej przejechali młodzicy Hanna Papiernik (UKS WYGODA BLISKA TEAM) i Piotr Kryński (UKS Wygoda Peleton).

Inauguracja Pucharu Polski w Maratonie i jednocześnie Maratonów Kresowych była udana. Zawodnicy ocenili, że poprowadzona po Puszczy Knyszyńskiej trasa była ciekawa i wymagająca. Interwałowy charakter na wielu odcinkach powodował, że okazała się ona selektywna. Do mety zawodnicy dojeżdżali pojedynczo lub w niewielkich grupkach. Zwycięzca Wojciech Halejak powiedział, że „była to bardzo dobra trasa na Puchar Polski”.

Podkreślano także dobry poziom organizacyjny. Oznakowanie i zabezpieczenie trasy stało na wysokim poziomie. Maraton Kresowy w Michałowie odbywał się pod hasłem „Dzika Puszcza” i przebiegał niemal w całości po terenach Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. W nawiązaniu do tego faktu organizatorzy przygotowali dla najlepszych zawodników bardzo oryginalne trofea. Zamiast pucharów wręczano olbrzymie „prawdziwki” wykonane z brzozowego drewna.