Najlepsi z SMS Żywiec ze wsparciem marki Kross!

Najlepsi z SMS Żywiec ze wsparciem marki Kross!

Trek Crockett 7 – przełajówka Kornela Osickiego
Patrycja Świerczyńska i Kornel Osicki (OK Racing) – Puchar Polski XCO, Biała
950 zawodników na starcie Pucharu Czech w Novym Meste na Morave
Kornel Osicki (OK Racing) – Paltinis MTB Project UCI C2,Rumunia
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team): skład KRT będzie nieoczywisty

Polski producent rowerów KROSS rozpoczyna oficjalnie współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu. Uczniowie otrzymają profesjonalny sprzęt oraz wsparcie trenerskie kolarza Kornela Osickiego (Kross Racing Team). Najlepsi z nich z czasem zasilą szeregi drużyny, w której kolejne sukcesy osiągają m.in. Maja Włoszczowska czy Ania Szafraniec-Rutkiewicz. Konferencja prasowa poświęcona tej inicjatywie odbyła się 22.04.2015 w Ratuszu w Żywcu.

Wraz z rozpoczęciem współpracy powołana zostanie oficjalnie grupa juniorska Kross SMS Żywiec Junior Team, w skład której wchodzą uczniowie szkoły wyłonieni na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć. Każdy z młodych zawodników zostanie wyposażony w 2 rowery Kross: górski – do jazdy w trudnym terenie i szosowy, do ćwiczeń wydolnościowych. Uczniowie zyskają możliwość trenowania z najlepszymi kolarzami MTB w Polsce z Kross Racing Team oraz szansę uczestniczenia długofalowym projekcie, który ma wyłonić kolejnych mistrzów kolarstwa górskiego.

– Współpracę z marką Kross rozpoczęliśmy już w ubiegłym toku, organizując Mistrzostwa Miasta Żywca dla dzieci. Cieszę się, że teraz zostanie ona poszerzona również o grupę kolarską, bo to zapewni uczniom SMS Żywiec spokojny i komfortowy rozwój. Jest to też spełnienie marzenia śp. Marka Galińskiego, znakomitego sportowca oraz współzałożyciela szkoły SMS Żywiec – mówił podczas konferencji Kornel Osicki.

Skład drużyny Kross SMS Żywiec Junior Team:

  • Patrycja Świerczyńska – kat. junior młodszy
  • Monika Rapacz – kat. młodzieżowa
  • Grzegorz Mochola – kat. junior młodszy
  • Adrian Siarka – kat. młodzieżowa

Nowa jakość we współpracy pomiędzy marką a szkołą może przełożyć na przyszłe sukcesy młodych sportowców. Choć Polska jest jednym z państw, które może pochwalić się znacznymi sukcesami w kolarstwie górskim, to wciąż dyscyplina ta wymaga wsparcia ze strony sponsorów.

COMMENTS

DISQUS: 0