[PR] Podwójny Puchar Polski na Podlasiu

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Podwójny Puchar Polski na Podlasiu

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Takiego kolarskiego weekendu na Podlasiu jeszcze nie było. W Białegostoku i Michałowie odbędzie się PODWÓJNY Puchar Polski w kolarstwie MTB. W sobotę 18 kwietnia zawodnicy będą rywalizować w białostockim lesie Pietrasze w olimpijskiej dyscyplinie (XCO). W niedzielę kolarze górscy przeniosą się do Michałowa, aby wystartować w Maratonie Kresowym, który będzie jednoczesną pierwszą eliminacją Pucharu Polski w maratonie MTB (XCM). Z najlepszymi zawodnikami z całej Polski będą rywalizować kolarze z Litwy i Białorusi.

Uwerturą do pucharowych zmagań będzie piątkowy wyścig sztafet MTB w Białymstoku. Drużynę tworzy zawodniczka i trzech kolarzy. Każdy członek zespołu ma do przejechania tylko jedną rundę. Dzięki temu rywalizacja jest bardzo dynamiczna i widowiskowa. Drużyny amatorskie będą miały okazje zmierzyć się z zawodnikami z licencjami, dla których wyścig sztafet będzie okazją do zapoznania się z trasą przed sobotnim Pucharem Polski.

Sobotnie zmagania na Pietraszach to już XIII „RUSZA PELETON”. Po raz drugi wyścig otwiera zmagania w Pucharze Polski XCO. Rywalizacja odbywa się we wszystkich kategoriach wiekowych Polskiego Związku Kolarskiego, od Żaka do Elity i Masters. W wyścigu swoich sił mogą spróbować także amatorzy. Wprawdzie Białystok nie leży w górach, ale organizatorzy przygotowali ciekawą trasę. Kibice zapewne najliczniej zgromadzą się przy 80cm dropie, aby zobaczyć „latających” kolarzy.

Zupełnie inny charakter będą miały zmagania w Maratonie Kresowym MTB w Michałowie. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski na dystansie Maraton będą mieli do pokonania 84km w dość trudnym terenie. Trasa niemal w całości prowadzi po pięknej Puszczy Knyszyńskiej w rejonie Żedni. W tym rejonie jest ona rzadko odwiedzana. Wiele ścieżek jest nawiedzanych tylko przez dziką zwierzynę i kolarzy przy okazji Maratonów Kresowych… Jak na obszary, które są zaliczane do nizinnych, to jest zaskakująco wiele dość długich podjazdów. Może to nie będzie szczególne wyzwanie dla zawodników startujących regularnie w górach, ale amatorów trasa potrafi solidnie zmęczyć. Szczególnie, że Michałowo otwiera sezon.

Większość amatorów wybierze zapewne Półmaraton, którego dystans wyniesie 34km. Trasa jest bardzo urozmaicona. Prowadzi wśród dzikich, leśnych odstępów, przez niewielkie wąwozy, brzegiem malowniczego śródleśnego jeziora Stanek, wioskę Sokole, a nawet tajemnicze tory kolejowe i obiekty, które w przeszłości były pilnie strzeżoną tajemnicą Układu Warszawskiego. Na pewno rowerzyści traktujący Maratony Kresowe bardziej rekreacyjnie znajdą wiele pięknych i ciekawych widoków.

Maratony Kresowe to imprezy rowerowe dla wszystkich. Zapowiada się ciekawa rywalizacja w Półmaratonie nawet wśród siedemdziesięciolatków. Do tej pory bezkonkurencyjny był Jerzy Broc z Suwałk. Tym razem będzie miał silną konkurencję zawodników z Wilna. Vilkelis Juozas i Vilunas Jonas mają odpowiednio 72 i 76 lat!

Uczniowie szkół podstawowych i rowerowi debiutanci spróbują swoich sił na dystansie Mini, który będzie liczył 9km. Mogą się ścigać nawet przedszkolacy. Dystans Mikro zostanie poprowadzony wokół zalewu w Michałowie.

Więcej informacji na stronie: www.maratonykresowe.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0