[PR] Maraton w Dolsku otworzył sezon MTB w Wielkopolsce

HomeINFORMACJE PRASOWEEuro Bike Kaczmarek Team

[PR] Maraton w Dolsku otworzył sezon MTB w Wielkopolsce

12 kwietnia 2015 r. premierowym wyścigiem w Dolsku oficjalnie został rozpoczęty Bike Cross Maraton Gogol MTB 2015. Początek tego cyklu przez wielu uznawany jest jako otwarcie sezonu MTB w Wielkopolsce i zapewnia dużą dawkę wrażeń i ogrom satysfakcji. Pomimo wietrznego niedzielnego poranka, wiosenne słońce zatriumfowało w Dolsku i uczestnicy mogli w jego promieniach przemierzać piękne okolice Villa Natura. Na imprezie organizatorzy zanotowali rekordową frekwencję – wystartowało ponad 750 osób.

Trasa wyścigu w Dolsku, dopasowana była do okresu w sezonie, bardzo zróżnicowana z wszystkimi elementami kolarstwa – trochę szosy, trochę przełaju, kończąc na klasycznym MTB. Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach – MINI i MEGA.

Wśród mężczyzn na dystansie MEGA triumfował Paweł Górniak (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team), który o setne sekundy wyprzedził Przemysława Rozwalkę i Michała Górniaka (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team), natomiast na dystansie MINI pierwszy na mecie był Mateusz Lewandowski (UKS Jedynka Limaro Kórnik) przed Sławomirem Spławskim (Merx Team Wągrowiec) i Przemysławem Mikołajczykiem (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). U kobiet na najwyższym stopniu podium dystansu MEGA stanęła Klaudia Janik, drugie miejsce zajęła Daria Kasztarynda (BTS Budzyń), a trzecie Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Na dystansie MINI najlepsza była Marta Gogolewska (Merx Team Wągrowiec ), przed Anną Wysokińską (ProWomen MTB Team) i Dominiką Smyk (Gogol MTB Team).

Tradycyjnie funkcjonowało przedszkole rowerowe, gdzie zapewniono opiekę nad dziećmi. W Dolsku zadebiutowała strefa Red Fitness, w ramach której instruktorzy FTI prowadzili pokazową rozgrzewkę oraz zajęcia ze stretchingu.

Bardzo aktywni byli również przedstawiciele partnera motoryzacyjnego imprezy, firmy Krotoski-Cichy, organizując dla uczestników konkurs, w którym do wygrania był samochód na weekend.

Zmagania miłośników kolarstwa z rywalami i ze swoimi słabościami odbywały się w Dolsku już po raz szósty. Finał cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2015 odbędzie się we wrześniu w Łopuchowie, a po drodze nie zabraknie wielu emocjonujących maratonów eksplorujących piękno wielkopolskich terenów.

Bike Cross Maraton Gogol MTB od wielu lat odbywa się pod hasłem „Rodzinnie i wyścigowo” – zawołanie to realizowane jest poprzez niepowtarzalną atmosferę, wspólnie tworzoną przed wyścigami, w miasteczku rowerowym, na trasie i na mecie.

Oficjalne wyniki i zdjęcia na stronie www.gpmtb.pl

COMMENTS

DISQUS: 0