[PR] Szosowy Klasyk Miękinia  – to nie jest zwykły wyścig na szosie!

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Szosowy Klasyk Miękinia  – to nie jest zwykły wyścig na szosie!

Szosowy Klasyk  – nowy cykl wyścigów na mapie amatorskiego ścigania szosowego. Seria składa się z trzech wyścigów (Miękinia, Szklarska Poręba, Jelenia Góra). 19 kwietnia w podwrocławskiej Miękini na inaugurację, uczestnicy wiosennego ścigania będą mogli zmierzyć się z dwoma dystansami  – 92 lub 46 km – na pętli zabezpieczonej i całkowicie wyłączonej z ruchu.

szosowy klasyk miękinia 2015 001

Wiosna w kolarstwie szosowym to czas klasyków. Zawodowy peleton co kilka dni spotyka się na trasach monumentalnych, rozgrywanych od niepamiętnych czasów wyścigów. Zwycięzcy kultowych klasyków takich jak Mediolan – San Remo, Amstel Gold Race czy Paryż – Roubaix wchodzą na stałe do historii światowego kolarstwa. Ściganie w wiosennych klasykach to także  nieprzewidywalne warunki atmosferyczne i zmienna nawierzchnia, po której poruszają się kolarze, czego najbardziej jaskrawym przykładem jest trasa Paryż – Roubaix.

szosowy klasyk miękinia 2015 002

Podobnie będzie wyglądało ściganie w Miękini. Na trasie wyścigu kolarze zetkną się z każdym rodzajem asfaltu od gładkich jak stół po zapomniane przez cały świat drogi, a ukoronowaniem i nawiązaniem do słynnego Paryż – Roubaix będzie odcinek  po płytach betonowych, gdzie najważniejsza umiejętność to obranie odpowiedniego toru jazdy. Na płaskiej pętli, z dwoma niewielkimi podjazdami, to właśnie przystosowanie się do zmiennych warunków na drodze będzie kluczem do sukcesu. To wszystko powoduje, że Szosowy Klasyk w Miękini nie będzie zwykłym wyścigiem jakich wiele w kalendarzu. To będzie prawdziwe piekło! Nie może Was tam zabraknąć!

szosowy klasyk miękinia 2015 005

Zapisy i inne informacje na www.szosowyklasyk.pl

Pozostałe dwa wyścigi z serii Szosowy Klasyk to już prawdziwe górskie ściganie – w Szklarskiej Porębie będziemy „kręcić” na bardzo wymagającej pętli przez Szklarską Porębę dolną, średnią i górną, zahaczając po drodze o Zakręt Śmierci. Jelenia Góra to Karkonoski Klasyk i ściganie podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Trasa z jeleniogórskich Cieplic przez Podgórzyn do Przesieki z długim podjazdem do Drogi Sudeckiej to już prawdziwa klasyka.

Więcej informacji o wyścigach również na www.facebook.com/KarkonoskiKlasyk

szosowy klasyk miękinia 2015 003

COMMENTS

DISQUS: 0