Cyprus Sunshine Cup #4 – XCO

HomeWynikiKross Racing Team

Cyprus Sunshine Cup #4 – XCO

Niedzielny wyścig cross country był finałową rozgrywką w ramach etapówki Afxentia, zaliczanej do Cyprus Sunshine Cup.  Część zawodników zostanie jeszcze do kolejnego weekendu albo specjalnie przyjedzie na jeszcze jeden wyścig cross country, który rozegrany zostanie w Amathous.

Jako pierwszy rozegrany został wyścig kobiet, który przyniósł sporą niespodziankę. Faworytka Jolanda Neff (Stockli PRO MTB Team) z powodu bólu kręgosłupa, z którym zmagała się przez większość wyścigu bardzo szybko spadła na koniec stawki. Wyścig wygrała Annika Langvad (Specialized Racing XC). Wśród mężczyzn obyło się bez niespodzianek. Po raz kolejny dobrą formę zaprezentował Florian Vogel (Focus XC MTB Team), który zbudował ponad 20 sekund przewagi nad kolejnym – Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing ) i ponad minutę nad trzecim Stephane Tempier (BH SR Suntour KMC).

Trzeba odnotować wysokie, jedenaste miejsce Bartłomieja Wawaka (Kross Racing Team), który open stracił ponad 5 minut. Jednak to jeszcze zawodnik U23, co oznacza, że w swojej kategorii zajął drugie miejsce, tracąc do Brytyjczyka Granta Fergusona (betch.nl Superior Brentjens) dwie i pół minuty.

Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca:

 • miejsce 31 – Kornel Osicki (KRT)
 • miejsce 40 – Patryk Piasecki (JBG-2)
 • miejsce 41 – Mariusz Kozak (JBG-2)
 • miejsce 43 – Mariusz Michałek (JBG-2)
 •  miejsce 50 – Tomasz Drożdż (JBG-2)
 • DNF – Wojciech Halejak (JBG-2)
 • DNF – Adrian Brzózka (JBG-2)

cyprus sunshine cup 2015 wyniki s4 m xco cyprus sunshine cup 2015 wyniki s4 k xco

 

W klasyfikacji generalnej na szczycie te same nazwiska, co w przypadku wyścigu cross country – Florian Vogel oraz Annika Langvad. Najwyżej notowanym w generalce Polakiem jest Bartłomiej Wawak, który zajął 13 miejsce ze stratą niewiele ponad 11 minut.

cyprus sunshine cup 2015 generalka s4 m cyprus sunshine cup 2015 generalka s4 k

 

Tomasz Pierwocha – JBG-2 MTB Professional Team:

Patryk Piasecki uplasował się dziś na 40. pozycji. Grupy zawodników tak się porozrywały, że cały dystans pracował sam. Mariusz Kozak zajął miejsce 41., Mariusz Michałek 43., a Tomasz Drożdż 56.
Adrian po upadku na pierwszym okrążeniu musiał wycofać się z wyścigu. Wojciech Halejak złapał gumę i niestety również nie ukończył dzisiejszego etapu.
Najlepszy na trasie XCO okazał się Florian Vogel, jako drugi trasę pokonał Henrique Avancini, a jako trzeci Stephane Tempier. Tak też wygląda podium całych zawodów.

4-dniowe zmagania zawodnicy JBG2 kończą na miejscach:

 • 43. Patryk Piasecki
 • 52. Mariusz Michałek
 • 53. Mariusz Kozak
 • 58. Tomasz Drożdż

Tomasz Swierczyński – Kross Racing Team:

No i po Cyprus Sunshine Cup ! Na ostatnim etapie rozegranym w formule XCO Bartek dojechał na 11., a Kornel na 31. miejscu. W klasyfikacji generalnej Bart zajął 13. pozycję zaraz za Jaroslavem Kulhavym, a Kornel zakończył rywalizację na 39. miejscu. Obaj to najlepsi Polacy w stawce:)
Teraz wracamy do Polski na kilka dni, a w czwartek kolejna wyprawa, tym razem do Hiszpanii:)
Dzięki wszystkim, którzy nam kibicowali!

COMMENTS

DISQUS: 0