[PR] Maja Włoszczowska ambasadorką Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

HomeINFORMACJE PRASOWEKross Racing Team

[PR] Maja Włoszczowska ambasadorką Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Tegoroczne zmagania studentów-sportowców ponownie odbędą się w Jeleniej Górze i ponownie promować je będzie Maja Włoszczowska – jedna z najlepszych zawodniczek światowego MTB.

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim po raz pierwszy zawitały do Jeleniej Góry w 2013 roku. Lokalizacja zawodów na terenie Parku Paulinum nie była przypadkowa. To właśnie tam kilka lat temu Maja Włoszczowska zorganizowała swoje pierwsze międzynarodowe zawody pn. Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race”. W tym roku ponownie odbędzie się tam rywalizacja światowej czołówki, planowana na 20. czerwca. Wyścig jest wpisany do kalendarza UCI i posiada kategorię HC co jest jego niewątpliwym atutem w roku przedolimpijskim. Z pewnością zobaczymy wtedy w Jeleniej Górze wiele gwiazd kolarstwa górskiego, jak również zdolną młodzież. Czołówkę Polski zobaczymy natomiast w dniach 29-31 maja podczas AMPów, w ramach których już tradycyjnie odbędzie się wyścig dodatkowy dla wszystkich chętnych (z kategorii junior, u-23 oraz elita). Jednak w tym roku rywalizacja ta będzie miała miejsce w niedzielę (31.05.) w przerwie pomiędzy wyścigiem głównym kobiet i mężczyzn. Będzie to dobry sprawdzian i zapoznanie się z trasą przed Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race”.

akademickie mistrzostwa polski mtb 2015 logo

Warto też wspomnieć, że Maja Włoszczowska od tego sezonu ścigać się będzie w barwach polskiego zespołu Kross Racing Team. Życzymy więc powodzenia w rozpoczynającym się niebawem sezonie, a wszystkich fanów Majki zapraszamy na oficjalną stronę www.majawloszczowska.pl

www.amp-mtb.pl

www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB

COMMENTS

DISQUS: 0